Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Aktuálně

Řidiči pozor, festivalový půlmaraton omezí ve Zlíně dopravu

V neděli 12. září se uskuteční 6. ročník Festivalového půlmaraton MONET+ Zlín, který pořádá Zlín Film Festival společně s Běhy Zlín. Největší běžecká akce v kraji je letos přímou součástí filmového festivalu, který se koná od 9. do 15 září.


Autor: Zlín Film Festival

Hlavní závod odstartuje nově od Kongresového centra ve Zlíně v neděli 12. září v 15.00 hodin. Zúčastní se ho přes tisícovka závodníků, kteří poběží individuálně čtvrtmaraton nebo půlmaraton, ve čtyřčlenné štafetě či ve dvojicích tandemový běh.

Od Kongresového centra Zlín závodníci vydají dolů po Gahurově ulici, kolem parku Komenského, na jehož rohu odbočí na třídu Tomáše Bati a poběží v protisměru. Dále budou závodníci pokračovat dalším novým úsekem trasy přes Dlouhou, Zarámí, na ulici Vodní na jejímž konci se opět napojí na Dlouhou a již tradiční okruh přes Benešovo nábřeží, Podvesnou na Čepkov, Rybníky přes bývalý Baťovský areál zpět na náměstí Míru.

Z důvodu bezpečnosti samotných běžců i diváků bude v návaznosti na trasu v některých částech centra města omezena nebo zcela uzavřena doprava a také linky MHD budou odkláněny. „Rádi bychom upozornili motoristy i ostatní obyvatele města, že na této trase se v době mezi 13:00 až 18:00 hodin vyskytnou dopravní omezení, a požádali je o trpělivost a opatrnost,“ prosí Jarmila Záhorová, výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu, která dodala, že postupné uvolňování omezení bude již od 17:00 hodin.

Kromě ulic, které jsou vždy v souvislosti s festivalovým půlmaratonem pro motoristy uzavřeny, bude letos nově neprůjezdná i ulice Záramí, část ulice Gahurova (od křížení s Hradskou po křížení s třídou Tomáše Bati), část Tř. Tomáše Bati (od křížení s Gahurovou po křížení s Osvoboditelů/Dlouhá) a také další část ulice Dlouhá (po křížení se Zarámí/Kvítková).

Součástí Festivalového půlmaratonu je již tradičně také Festivalový VIVA rodinný běh na 1400 metrů, který stejně jako v minulých letech odstartuje z náměstí v 11.00 hodin. Závod o kapacitě 600 osob je určený pro rodiny s dětmi a všechny amatérské běžce, kteří preferují kratší trasy.

Podrobné informace k závodům i k uzavírkám a omezení v dopravě jsou k dispozici na webových stránkách www.zlinskypulmaraton.cz