Nejnovější zprávy: Do lázní se po dvou letech vrací Festival Janáček a Luhačovice Dobrovolníci uklidili Valašské Meziříčí. Nasbírali 1,5 tuny odpadu

Aktuálně

Řidiče čeká ve Vrběticích uzavírka. Postaví tam nový most

Začátkem července se silničáři pustí do přestavby mostu nedaleko bývalého areálu muničních skladů ve Vrběticích. Je v havarijním stavu.


Autor: ŘSZK

"V blízkosti místa vjezdu do areálu skladů munice u Vrbětic se na krajské silnici nachází most č. 494-004. Jako jediný ze 730 mostů ve správě Ředitelství silnic Zlínského kraje se dostal až do havarijního stavu. Podepsaly se na tom v posledních letech nepochybně i četné přejezdy těžkých vozidel odvážejících munici. Kamenné prvky mostu se začínaly rozpadat, do budoucna by hrozila nestabilita sporní stavby a ujíždění navazujícího silničního tělesa. Je tedy logické, že část prostředků ze státního odškodnění směřuje právě sem a umožní výstavbu nového mostu," vysvětluje ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Popis prací

Předmětem díla je kompletní přestavba stávajícího silničního mostu ev. č. 494-004 přes vodní tok Václavský potok. Most se nachází na silnici II/494 mezi obcí Vlachovice-Vrbětice a městem Slavičín.

Původní nevyhovující jednopolový železobetonový deskový most, který je v havarijním stavu, bude odstraněn a ve stejné poloze nahrazen přesypanou ocelovou konstrukcí tlamovitého profilu z vlnitého plechu o délce přemostění 5,1 metru a volné šířce 8,5 metru. Současně bude rekonstruován navazující úsek silnice před a za mostem v celkové délce 65 metrů. Součástí stavby bude úprava koryta vodního toku o celkové délce 61 metrů.

Zhotovitel, cena, termín

Zhotovitelem stavby bude firma Hroší stavby Morava, a. s., z Olomouce. Smluvní cena za tuto zakázku činí 16,080 milionu korun (vč. DPH). Stavba bude financována Zlínským krajem prostřednictvím ŘSZK ze státem poskytnutého odškodnění za výbuchy v blízkých skladech munice. Stavební práce a dopravní omezení budou zahájeny začátkem července a ukončeny v podzimním období 2022.

Uzavírky a dopravní omezení

Stavba bude probíhat za úplné uzavírky silnice II/494. Silniční osobní doprava do hmotnosti 12 tun bude vedena po objízdné trase přes obce Lipová a Haluzice. Objízdná trasa pro vozidla nad 12 tun bude vedena přes silnice II/495 a I/57.