Nejnovější zprávy: Zlín dětem nabídne trochu jiný cirkus V Uherskohradišťské nemocnici se letos narodilo už 560 dětí

Kultura

​Resort Valachy zve na lyžování, dětské závody, kurz pečení frgálů i na Valašský bál

Lyžařské závody pro děti, kurzy pečení frgálů, ale i tradiční valašský bál - to vše a mnohem více akcí chystá na příští dny Resort Valachy ve Velké Karlovicích.


Autor: Resort Valachy

Aktuálně panují na sjezdovkách ve Velkých Karlovicích a okolí velmi dobré lyžařské podmínky a díky tomu lze uspořádat také oblíbené závody v lyžování.

„Na rodinné sjezdovce Horal leží 50 až 60 cm přírodního i technického sněhu a i s ohledem na příznivou předpověď počasí očekáváme zvýšený zájem o zimní radovánky i školu lyžování,“ řekl Kuba Neubauer, šéf lyžařské školy.

V neděli 14. ledna se chystá dětský lyžařský závod O pohár strašidýlka Razuláka. Slalom se jede ve třech věkových kategoriích a závod začíná ve 13 hodin. Na sjezdovce u hotelu Horalu se lyžuje denně od 8:30 do 17 hodin, v provozu je i Lyžařská škola Razulák.

O víkendu ožije i hotel Galik, kde proběhne letos poprvé oblíbená frgálová manufaktura. V sobotu se uskuteční kurz pečení valašských frgálů. „Kurzy pečení tradičního valašského koláče, který se nyní dle porotců z portálu Taste Atlas umístil na 4. místě mezi nejlepšími moučníky světa, bývají většinou vyprodané, z tohoto důvodu jsme nyní vypsali i nové termíny na vybrané únorové neděle,“ zve Zuzana Vašutová, ředitelka hotelu Galik i Lanterna.

Další akcí na blížící se víkend je Valašský bál s Valašskou cimbálovou muzikou – tradiční ples s kulturním programem se uskuteční také v sobotu v hotelu Galik. Pořadatelem je obec Velké Karlovice, vstupenky jsou ještě stále k dispozici na informačním centru Velkých Karlovic – www.velkekarlovice.cz

Na blížící se víkend i další lednové víkendy jsou k dispozici i volné pokoje ve Wellness hotelech Horal a Lanterna