Nejnovější zprávy: ​Večerní lampionové prohlídky Zoo Zlín a zámku Lešná ​U Bzence byla zahájena stavba dalšího úseku D55, který přiblíží Zlínský kraj k Vídni

Kultura

Resort Valachy láká do Velkých Karlovic na týden plný kultury

Devět divadelních představení během sedmi dnů pod šapitó uprostřed Beskyd, grilované speciality i živá muzika: to vše nabídne 6. ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku ve Velkých Karlovicích. Uskuteční se od 18. do 24. srpna a jeho výtěžek opět poputuje na dobročinné účely.


Autor: Resort Valachy

Stejně jako loni festival zahájí oblíbené Divadlo Bez zábradlí, které tentokrát přiveze komedii Blbec k večeři s hvězdným hereckým obsazením v čele s Václavem Vydrou, Josefem Cardou a Rudolfem Hrušínským.

„Jak tento úvodní, tak i následující večer s komedií Na Zlatém jezeře se Simonou Stašovou a Ladislavem Frejem jsou již vyprodané. Na další dny ale stále máme vstupenky k dispozici. Zájemci si je mohou koupit na www.tydenkultury.cz,“ říká mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková. Na komedii „1+1=3“ v neděli 21. srpna mohou dokonce návštěvníci získat k jedné zakoupené vstupence druhou zdarma. V představení Benátky pod sněhem pak především místní diváky jistě potěší, že se v hlavní roli spolu s Mírou Noskem představí herečka Kristýna Janáčková, rodačka ze sousední Karolinky.

Zlatým hřebem budou tři vystoupení Jaroslava Duška, jenž se na festival se Čtyřmi dohodami a Pátou dohodou vrací každý rok. „Jeho vystoupení mají u nás, pod šapitó uprostřed přírody, úplně jinou atmosféru, než v klasických divadelních sálech. Proto na ně mnozí diváci jezdí pravidelně. Pamatujeme i na děti. V sobotu a neděli pro ně hrajeme pohádky vždy v 10 hodin,“ dodává Martina Žáčková.

Vedle lákavého programu festivalu dodává neobyčejnou atmosféru místo konání. Speciálně kvůli festivalu bývá v údolí Léskové pod Spa hotelem Lanterna vztyčeno cirkusové šapitó, kolem nějž ožije párty zóna s občerstvením v režii kuchařů Lanterny, posezením pod širým nebem a živou muzikou. O tu se letos postarají saxofonistka Nikol Naňáková nebo houslistka Alžběta Králová.

Spa hotel Lanterna také připravil k Týdnu kultury speciální nabídku pro ubytované hosty. Ti obdrží během festivalu jednu volnou vstupenku na noc a pokoj.

Festival se letos koná již pošesté. V minulých pěti ročnících přinesl na dobročinné účely již téměř milion korun, které byly rozděleny mezi mobilní hospic Strom života a potřebné rodiny z Velkých Karlovic.

Více informací a prodej vstupenek: www.tydenkultury.cz

Program Týdne kultury na Valašsku:

ČT 18. 8. – Divadlo Bez zábradlí: Blbec k večeři (V. Vydra, J. Carda, R. Hrušínský) - VYPRODÁNO

PÁ 19. 8. – Agentura Harlekýn: Na Zlatém jezeře (S. Stašová, L. Frej) - VYPRODÁNO

SO 20. 8. – Divadlo NAVĚTVI: Kouzla skřítků – PRO DĚTI

SO 20. 8. – Pantheon production: Benátky pod sněhem (M. Nosek, K. Janáčková)

NE 21. 8. – Loutkové divadlo Ostrava: Hrnečku, vař! – PRO DĚTI

NE 21. 8. – Malé Divadlo Komedie: 1 + 1 = 3 – AKČNÍ NABÍDKA VSTUPENEK „1+1“

PO 22. 8. – Jaroslav Dušek: Čtyři dohody – POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA

ÚT 23. 8. – Jaroslav Dušek: Pátá dohoda

ST 24. 8. – Jaroslav Dušek: Čtyři dohody