Nejnovější zprávy: Kradl v potravinách. I s košíkem se schoval pod postel Technické služby vyráží do ulic Zlína v elektromobilech

Aktuálně

Rekonstrukce nádraží Vsetín: Nastává čas hlavních dopravních uzavírek

Polovina ledna je termínem, od kterého začnou ve Vsetíně platit nejzásadnější a dlouhotrvající dopravní omezení. Důvodem je rekonstrukce nádraží. Máme přehled, jak to bude v příštích měsících v okolí železniční stanice vypadat.

Ilustarační foto
Autor: Město Vsetín

9. – 14. LEDNA: ZJEDNOSMĚRNĚNÍ ČÁSTI SMETANOVY ULICE

V důsledku přípravy objízdné trasy při nadcházející uzavírce části ulice Nádražní (rozšiřování komunikace) bude od 9. do 14. ledna uzavřen jeden jízdní pruh komunikace na Smetanově ulici v 30 metrů dlouhém úseku mezi kříženími s ulicemi Nádražní (u polikliniky) a Na Kamencoch. Komunikace v uvedeném místě bude průjezdná pouze ve směru od Nadjezdu pionýrů k poliklinice. V opačném směru bude provoz sveden na objízdnou trasu po ulici Nádražní.

OD 14. LEDNA: TRVALÉ UZAVŘENÍ PARKOVIŠTĚ NA AUTOBUSOVÉM NÁDRAŽÍ A ZRUŠENÍ 1. NÁSTUPIŠTĚ

Kvůli stavbě parkovacího domu v prostoru bývalé zbrojovácké železniční vlečky naproti autobusovému nádraží a připravovanému narovnání Nádražní ulice bude od 14. ledna trvale uzavřeno časové parkoviště na autobusovém nádraží a zrušeno první nástupiště nacházející se nejblíže Nádražní ulici. Autobusová stanoviště z něj budou přesunuta na nástupiště druhé.

14. LEDNA 2023 – 31. PROSINCE 2024: UZAVÍRKA ČÁSTI NÁDRAŽNÍ ULICE

Z důvodu stavby parkovacího domu bude od 16. ledna 2023 do konce roku 2024 uzavřena komunikace na Nádražní ulici v úseku mezi kříženími s ulicemi Žerotínova (u restaurace Na Špici) a Nemocniční (u polikliniky). V tomto prostoru a nejbližším okolí budou v této době navazovat další investiční akce – stavba podchodu pod Nádražní ulicí mezi Smetanovou obchodní galerií a právě budovaným dopravním terminálem, narovnání Nádražní ulice, stavba okružní křižovatky u polikliniky a stavba nového autobusového nádraží v sousedství parkovacího domu a dopravního terminálu. Doprava bude svedena na objízdnou trasu vedoucí po Smetanově ulici. V období ranní a odpolední špičky budou dopravu na křižovatce ulic Smetanova a U Hřiště, tedy v místě zvýšeného pohybu autobusů vyjíždějících z autobusového nádraží, řídit regulovčíci.

OD 17. LEDNA: TRVALÁ UZAVÍRKA ŽELEZNIČNÍHO PŘEJEZDU U KŘIVAČKÁRNY

V důsledku stavby podchodu pod železniční tratí bude od 17. ledna trvale uzavřen nynější železniční přejezd v ulici U Křivačkárny (naproti budovy VZP). Obchůzí trasa pro chodce a cyklisty povede přes železniční přejezd na ulici Štěpánská, objízdná trasa pro motorová vozidla přes Lapač a po kolaudaci i od ulice Štěpánská po právě budovaném mostu přes Rokytenku vedle železniční trati (zde pouze pro osobní vozidla a dodávky). Železniční podchod by se chodcům měl otevřít na podzim 2023.

Pro aktuální informace o vývoji všech investičních aktivit souvisejících s přestavbou vlakového nádraží, přednádraží a zanádraží sledujte webové stránky www.mestovsetin.cz. Tamtéž najdete například i situační mapy se vyznačenými úseky uzavírek a objízdných tras.