Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Kultura

Pustevny nabízí příběh Noemovy archy z ledu

Biblickým příběhem o Noemově arše se letos inspirovali umělci, kteří z ledových kvádrů tvoří plastiky pro letošní festival ledových soch na Pustevnách. Odstartoval v sobotu 13. ledna a potrvá až do 4. února.

Ilustrační foto
Autor: www.pustevny.cz

Za ledovými sochami na Pustevny míří každoročně tisíce návštěvníků z celé České republiky. Festival, který se na hřebeni Beskyd konal poprvé v roce 2000, se za dobu své existence stal pevnou součástí kulturního kalendáře Zlínského kraje. "Je to atraktivní akce, která propojuje oblast cestovního ruchu s kulturou, ale i sportovním vyžitím,“ uvedl náměstek hejtmana Lubomír Traub, zodpovědný za strategický rozvoj a cestovní ruch.

Sochaři, kteří dávají surovému ledu jeho konečnou podobu, patří mezi českou a slovenskou špičku ve svém uměleckém oboru. Neopakovatelnou atmosféru festivalu dodává i samotné místo jeho konání, tedy Pustevny na rozhraní Zlínského a Moravskoslezského kraje se svou malebnou přírodou a unikátní architekturou Dušana Jurkoviče.

Více na www.pustevny.cz