Nejnovější zprávy: Kam vyrazit v úmorném vedru? Přehrada nebo koupaliště v Pozlovicích to jistí ​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Aktuálně

Prostřední Bečva si vyžádala na silnici radary

Radary městské policie z Rožnova pod Radhoštěm se rozšíří do okolních obcí. Na zkoušku si posvítí na rychlost v Prostřední Bečvě.

Ilustrační foto
Autor: Facebook

Na rožnovské radnici proběhlo jednání zástupců Mikroregionu Rožnovsko, vedení města Rožnov pod Radhoštěm, Prostřední Bečvy a také městské policie. Jednání se týkalo zejména rozšíření radarových míst i do okolních obcí.

„Stejně jako v Rožnově, tak i v okolních obcích se k radarovému měření přistupuje často až jako k poslední možnosti zvýšení bezpečnosti. Byly vybudovány chodníky, přechody i přilehlé osvětlení tak, aby byla bezpečnost chodců co nejvyšší. Posledním opatřením jsou pak radary. Máme ověřeno, že měřící místa fungují a doprava se v těchto lokalitách opravdu zklidňuje. Nyní se na nás obrátili starostové z okolních obcích se zájmem umístnění radarových míst a my jejich žádosti vyhovíme. Bezpečnost je naší společnou prioritou,“ uvedl starosta města Jan Kučera.

Měřící místa budou povolena na omezenou dobu a poté proběhne vyhodnocení, zda jsou umístěny ve vhodných lokalitách.