Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Aktuálně

Práce na silničních stavbách ve Zlínském kraji bude obnovena v polovině března

Po zimní přestávce znova začnou práce na silnicích nižších tříd, které loni a předloni zahájilo Ředitelství silnic Zlínského kraje. Obnovení staveb je plánováno přibližně na polovinu března, motoristy čekají dopravní omezení.

Ilustrační forografie

Během zimního období se každoročně práce na silničních stavbách přerušují. Pokračuje se až na jaře podle toho, jak to klimatické podmínky dovolí. „V letošním roce budou pokračovat čtyři naše stavby, na kterých se pracovalo už vloni. Postupně se k nim budou přidávat i nově zahajované investiční akce, na jejichž zhotovitele jsme vypsali veřejné obchodní soutěže," uvedl ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý. Pokračovat budou rekonstrukce silnic v Bohuslavicích u Zlína a v Loukově, sanace silničního tělesa ve Vsetíně-Bobrkách a na přelomu března a dubna se obnoví práce také na přestavbě mostu ve Velkých Karlovicích.

V Bohuslavicích u Zlína opravují stavbaři od loňského září průtah obcí v délce téměř 1,3 kilometru. Na místě budou probíhat částečné uzavírky, doprava bude vedena střídavě jedním jízdním pruhem a řízena světelnou signalizací. Zahájení se předpokládá na 15. března, ukončení do 30. srpna letošního roku.

Rekonstrukce průtahu Loukovem začala v červnu 2019, týká se téměř dvoukilometrového úseku silnice druhé třídy včetně dvou mostů. Skončit by měla v červenci. "Úplná uzavírka s objízdnou trasou přes Libosváry zde bude platit od 6. dubna do 13. června," uvedli zástupci ŘSZK.

Loni v červenci začali stavbaři opravovat silnici třetí třídy ve Vsetíně-Bobrkách. Její úplná uzavírka by měla skončit v červenci.

Na silnici třetí třídy v údolí Pluskovce ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku začala loni v srpnu přestavba mostu. "Stavební práce zde začnou s ohledem na drsnější klimatické podmínky v této části vsetínského okresu až 1. dubna. Jejich ukončení se předpokládá na konci července," uvedlo ŘSZK. Motoristům tam nyní slouží mostní provizorium.

Po vysoutěžení zhotovitelů a podepsání příslušných smluv chce ŘSZK na jaře zahájit rekonstrukci silnice z Valašských Klobouk do Vlachovic na Zlínsku, rekonstrukci silnic v Podkopné Lhotě a Velkém Ořechově na Zlínsku a úseků z Velké Lhoty do Valašské Bystřice a z Hovězí do Huslenek na Vsetínsku. Po skončení uzavírky na silnici v Loukově by měla začít i rekonstrukce nynější objízdné trasy z Loukova do Libosvár.