Nejnovější zprávy: Kam vyrazit v úmorném vedru? Přehrada nebo koupaliště v Pozlovicích to jistí ​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Aktuálně

Otrokovice nasadí v boji s vandaly bezpečnostní kamery

Dva nové kamerové body budou mít pod dohledem strážníci Městské policie Otrokovice. První pohlídá nové pláže a dětské hřiště v Rekreační oblasti Štěrkoviště, druhý provoz na skateparku. Radnice tak chce předejít vandalství, které je v posledních měsících stále častější.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

Poškozený povrch skateparku, zničené herní prvky na dětském hřišti a škody, na které kvůli vandalství nejde ani přes běžící záruční lhůtu uplatnit reklamaci. Zejména tyto důvody vedly představitele města ke schválení nových kamer, díky kterým budou moci městští strážníci pružně reagovat na dění ve zmíněných lokalitách.

„Rozvíjející se město by chtěl každý z nás. V posledních letech jsme investovali miliony korun, aby tomu tak skutečně bylo a Otrokovice šly směrem vpřed a nezůstávaly stát na místě. Dětská hřiště a městská sportoviště necháváme volně přístupné veřejnosti, aby sloužily co nejširšímu okruhu lidí. Proto nás vždy mrzí, když se najdou takoví, kteří si kladou za cíl ničit vše, co jim přijde pod ruce. Nechceme mít uzavřené zpoplatněné areály, nad kterými by v době otevření dohlížel správce. Na druhou stranu musíme chránit městský majetek. Proto jsme se rozhodli rozšířit městský kamerový dohlížecí systém. Věříme, že možné výtržníky to odradí a pokud k nežádoucímu chování dojde, budeme moci pachatele odhalit a potrestat,“ vysvětlila starostka Otrokovic Hana Večerková.

Zřízení nových kamerových bodů vyjde otrokovickou radnici na 706 tisíc korun. Před samotnou instalací kamer byla vybrána ve spolupráci s Městskou policií Otrokovice nejvhodnější místa. Následně proběhly kamerové zkoušky.

„Při umístění nových kamerových bodů jsme kladli důraz na šíři záběru tak, aby strážník ze služebny mohl monitorovat maximální prostor a dobře rozeznat, co se zde děje. Kamery mají záznam, ze kterého můžeme čerpat a možnost přiblížení, pro lepší identifikaci potenciálního pachatele,“ uzavřel ředitel Městské policie Otrokovice Tomáš Gromus.