Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Aktuálně

Otrokovice mají novou Turistickou známku

Jedná se o exkluzivní sběratelský kousek s evidenčním číslem 1818. K dostání je v turistickém informačním centru v budově Otrokovické BESEDY, i v tzv. domečku v přístavišti.


Autor: Martina Fojtíková

Turistická známka může sloužit rovněž jako suvenýr z cest. Nově je její součástíQR kód, tzv. Audiobedekr. Tento hlasový průvodce po České republice vám odvypráví z vašeho mobilního telefonu příběh daného Turistického známkového místa.

Dřevěné kolečko je doplněno samolepicí turistickou známečkou. Lidé ji mohou využít jak k nalepení do deníku, na pohlednici či do katalogu osobní sbírky, tak také například na rám jízdního kola či na kovové hole pro nordic walking.

O tom, zda bude číslovaná známka vydána, hlasuje veřejnost. „O číslované sběratelské Turistické známky jsme ze strany návštěvníků v loňském roce zaznamenali velký zájem. Proto jsme ji pro letošní rok poprvé v historii města nechali vyrobit. Motivem je Společenský dům, což je nejvýznamnější architektonická památka Otrokovic. Výroba musela projít schvalovacím procesem, a ne každému žadateli se podaří známku získat. Proto jsme rádi, že se nám ji podařilo vydat. V budoucnu plánujeme další novinky,“ uvedl jednatel Otrokovické BESEDY Filip Pastuszek.

Společenský dům je perlou baťovské architektury a byl prohlášen kulturní památkou. Tato funkcionalistická stavba pochází z dílny architekta Vladimíra Karfíka. Jedná se o čtyřpodlažní budovu v neobvyklém tvaru třílisté vrtule a je nejcennějším objektem ve městě.

Číslované Turistické známky označují historicky, geograficky či kulturně významné body v krajině České republiky, které jsou turisticky atraktivní. Jde především o pozoruhodné stavební památky, jako jsou hrady, zámky, historická města, význačné církevní stavby, expozice lidové architektury, hamry, mlýny či skanzeny apod.