Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Aktuálně

Otrokovice čeká před víkendem další postřik proti komárům

​Proměnlivé počasí s častými přívalovými dešti je příčinou stálého výskytu komárů. Další postřik je v Otrokovicích naplánován na čtvrtek 22. července před Otrokovickými letními slavnostmi.

Ilustrační foto
Autor: Město Otrokovice

Střídání tepla a dešťů je ideální pro množení nových ohnisek. „Je nutné zdůraznit, že se tímto zásahem hubí pouze létající stadium komára a účinek je bohužel krátkodobý,“ uvedla Marie Zahradníčková z odboru rozvoje města, která má na starosti městskou zeleň.

Město Otrokovice letos poprvé využilo i jiný způsob likvidace komárů. Letos na jaře byly v Otrokovicích poprvé aplikovány dvě dávky nového postřiku, který hubí už komáří larvy. „Bohužel, účinnost není nikdy zaručena a záleží na mnoha faktorech. Letošní jaro sice nebylo příliš teplé, ale zato bylo deštivé, a to množení komárů nahrává. Rozhodli jsme se tedy pro kombinaci obou postřiků a nyní se uskuteční postřik hubící létající stadium komára,“ vysvětlila Marie Zahradníčková. Dodala, že letos se jedná už o třetí aplikaci během letních měsíců, zatímco v minulých letech se postřiky prováděly dvakrát nebo maximálně třikrát za celou sezonu.

Dezinsekční vozidlo projede místy s největším výskytem komárů. Oblak kapének, který vychází z aplikačního zařízení ve vozidle, obsahuje insekticid, který je vysoce účinný proti létajícímu vývojovému stadiu komára. Přestože je postřik pro člověka neškodný, nedoporučujeme bezprostřední kontakt s vypouštěnou látkou.