Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Aktuálně

Obyvatelé Brumova-Bylnice a Horné Srnie protestovali kvůli uzavření hraničního přechodu

Desítky obyvatel slovenské vesnice Horné Srnie a moravského města Brumov-Bylnice protestovalo u zátarasů na hraničním přechodu. Ten nechala zablokovat slovenská strana kvůli šíření Covid - 19. Podobný osud postihl další menší hraniční přechody po celé slovenské hranici s Českem, Polskem, Maďarskem a Ukrajinou.


Autor: Město Brumov-Bylnice

Přímo na československé hranici se v úterý 6. července uskutečnil protestní mítink, při kterém promluvil starosta obce Horné Srnie Josef Huserka a starosta Brumova-Bylnice Kamil Macek.

Podle vyjádření starostů obou obci během protestního setkání, nedostal oficiální informaci o uzavření hraničního přechodu ani jeden z nich.

Starostové se proto na místě dohodli, že zašlou společnou protestní nótu na Ministerstvo vnitra Slovenské republiky a Ministerstvo vnitra České republiky s cílem sjednání okamžité nápravy, a to odstranění blokujících zátaras.