Nejnovější zprávy: Kam vyrazit v úmorném vedru? Přehrada nebo koupaliště v Pozlovicích to jistí ​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Aktuálně

Oblíbený "Senior taxi" v Rožnově pod Radhoštěm jezdí od 1. září do 16 hodin

Již třetím rokem funguje na území Rožnova pod Radhoštěm služba přepravy v rámci „Senior taxi“, kterou mohou využívat držitelé „Rožnovské seniorské karty“.


Autor: Město Rožnov pod Radhoštěm

Doposud mohli senioři službu využívat každý pracovní den od 6 do 14 hodin, díky výhře v soutěži Obec přátelská seniorům se však provozní doba do konce listopadu prodlouží až do 16 hodin.

Službu „Senior taxi“ mohou využívat držitelé „Rožnovské seniorské karty“ na cesty k lékařům, na hřbitovní místa, pošty, nádraží, do supermarketů, do míst poskytování nezbytné péče o tělo nebo také na městský úřad Rožnov pod Radhoštěm. Bezúplatně může být s držitelem karty přepravována 1 osoba jako doprovod nebo tašky či francouzské hole.

„Bude to již třetí rok, co nám v Rožnově pro seniory funguje služba „Senior taxi“. Podle statistik jde vidět, že je to služba velmi využívaná a spokojenost se nám opět potvrdila v průzkumu, který jsme provedli letos v červnu mezi zákazníky. Z průzkumu nám vyšlo také několik podnětů a jedním z nich bylo prodloužení provozní doby z 14 hodin na 16 hodin. Jedním z argumentů byla například ordinační doba lékařů v odpoledních hodinách, kdy již však nebylo možné službu „Senior taxi“ využít. Jsem rád, že na potřeby seniorů reagujeme a na období září až listopad provozní dobu do 16 hodin prodlužujeme. Poté vyhodnotíme, jak byla služba v odpoledních hodinách využívaná,“doplnil místostarosta Jan Kučera.

Aktuální tří měsíční období, které je nazváno jako pilotní testování, bude financováno díky výhře v soutěži Obec přátelská seniorům, kde Rožnov pod Radhoštěm již podruhé získal první místo. Pokud chce senior službu „Senior taxi“ využívat, je nutné, aby byl držitelem „Rožnovské seniorské karty“, kterou si může vyřídit na městském úřadě. Držitelé karty hradí pouze poplatek za přistavení vozidla ve výši 20 Kč, ujeté km do vzdálenosti 7 km poté platí město. Dopravu „Senior taxi“ si zákazníci mohou objednat telefonicky.