Nejnovější zprávy: ​Večerní lampionové prohlídky Zoo Zlín a zámku Lešná ​U Bzence byla zahájena stavba dalšího úseku D55, který přiblíží Zlínský kraj k Vídni

Společnost

Obliba senior taxi ve Vsetíně stále roste

Za necelé čtyři roky, po které ve Vsetíně funguje služba senior taxi, se celkový počet uskutečněných jízd přehoupl přes 17 tisíc.


Autor: Město Vsetín

Služba senior taxi je určena občanům Vsetína ve věku 65 let a starším či držitelům průkazů ZTP a ZTP/P. V hornatém území Vsetína s řadou hůře dostupných lokalit jim má usnadňovat například cesty k lékařům, do lékárny, na nákup, poštu či úřady.

Zájemci o využití senior taxi se musí nejprve registrovat na odboru sociálních věcí městského úřadu. Tam na počkání obdrží speciální průkaz s evidenčním číslem, jménem uživatele a také telefonním kontaktem na poskytovatele služby.

„V loňském roce absolvovali občané Vsetína vozidlem senior taxi téměř 6 400 jízd. Počet držitelů průkazu se zvýšil na 1 300.Stejně jako v minulosti platí, že každý držitel může uskutečnit maximálně osm jízd za měsíc o libovolné délce, ovšem výhradně na území Vsetína,“ upřesnila místostarostka Simona Hlaváčová s tím, že jízdu je nutno si předem objednat na telefonním čísle provozovatele 778 779 710, a to v pracovní dny od 6.30 do 17 hodin

Využití senior taxi je pro seniory cenově výhodné. Za každou jízdu zaplatí přímo řidiči fixní částku 25 korun. Faktické náklady pak dofinancuje město ze svého rozpočtu. „V loňském roce jsme za tuto službu dopláceli 850 tisíc korun. V rozpočtu na rok letošní je na ni vyčleněn rovný milion korun,“ doplnila místostarostka Hlaváčová.

Senior taxi je mezi vsetínskými seniory stále oblíbenější. „Meziročně stoupl průměrný měsíční počet jízd z 500 na 540 a průměrný měsíční nájezd z 1 500 na 1 800 kilometrů. Jednoznačně nejvytíženější je tato služba ráno od 6.30 do 10.30 hodin, a dále pak kolem poledne,“ uzavřela místostarostka.