Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Aktuálně

Nemocných kovidem opět přibývá. ​Očkovací místa v kraji upravují provozní dobu

Ve Zlínském kraji přibývá lidí s onemocněním covid-19. Očkování, které chrání před vážným průběhem onemocnění, nadále v kraji nabízí 14 očkovacích míst. Některá z nich upravují svou provozní dobu.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

Vzhledem ke sníženému zájmu veřejnosti o očkování upravily nemocnice ve Zlínském kraji provozní dobu očkovacích míst. V Krajské nemocnici Tomáše Bati se bude očkovat jen čtyři dny v týdnu a pracovní dobu upravily i další nemocnice. V kraji nadále funguje 14 míst, na kterých se lidé mohou nechat očkovat proti onemocnění covid-19.

„Po celém kraji fungují očkovací místa, ve kterých se zájemci mohou nechat očkovat bez objednání a dlouhého čekání. I v místech, která vyžadují z organizačních důvodů registraci, je očkování rychlé,“ informoval hejtman Radim Holiš, a doplnil: „Chci vyzvat obyvatele našeho kraje, aby se šli naočkovat, pokud tak ještě neučinili, a šli i na posilující dávku, která má významný ochranný efekt. Epidemie rozhodně není u konce, podle aktuálních informací přibylo za jediný den více než tři tisíce nově nakažených. Onemocnění se šíří velmi rychle a vážnému průběhu může zabránit jen očkování. To jsou fakta, která musíme brát vážně. Proto říkám, běžte se očkovat,“ dodal hejtman Radim Holiš.

K očkování se mohou registrovat už děti od 5 let. Registrace probíhá prostřednictvím centrálního rezervačního systému: https://registrace.mzcr.cz/.