Nejnovější zprávy: Martina Hešová. Neúnavná zakladatelka mládežnických cimbálovek ve Zlíně Háčkované hračky budou dělat radost v Kroměřížské nemocnici

Sport

​Nejlepší bajkeři změří síly na meziříčském náměstí

Poslední srpnová sobota (26. srpna) nabídne návštěvníkům Valašského Meziříčí ojedinělou podívanou. Nově opravené náměstí bude totiž hostit mistrovství republiky ve sprintu na horských kolech. Start první kategorie je plánován v 9.00.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

Město na soutoku Bečev bude svědkem napínavých soubojů na technické trati republikového šampionátu MČR MTB XCE 2023. „Na závodníky čeká takzvaný Eliminátor. Budou startovat v rozjížďkách samostatně a následně ti nejlepší po čtyřech s tím, že pouze dva postupují do dalších bojů o mistrovské tituly. Trasa závodu v délce 890 metrů povede kolem náměstí a přilehlými ulicemi. Rychlost závodníků a také celá řada atraktivních překážek, mimo jiné woodgarden, wallride či bunnyhop, nabídnou divákům skvělou podívanou,“ pozval ředitel závodu Martin Valuch z pořádajícího sportovního klubu BIKE PRO RACING. Závod je vypsán od žákovských až po elitní kategorie licencovaných jezdců a slibuje atraktivní podívanou po celý den s tím, že se startuje už v sobotních 9.00.

Klání aktivně podporuje také město Valašské Meziříčí. „Je skvělé, že se po dvouleté pauze vynucené rekonstrukcí náměstí vrací do centra našeho města život. Hostit zde mistrovství republiky ve sprintu na horských kolech je pro nás velkou ctí. Osobně věřím, že se návštěvníci mají opravdu na co těšit, protože podobný závod se u nás ještě nejel. Pořádající klub BIKE PRO RACING navíc připravil hodně atraktivní trať, která potrápí nejednoho závodníka a potěší fanoušky,“ neskrýval spokojenost místostarosta Petr Nachtmann.

V souvislosti s přípravou a konáním samotného závodu je však potřeba počítat také s omezením dopravy na náměstí ve Valašském Meziříčí a to už od pátku 25. srpna. Žádáme proto všechny návštěvníky, aby při cestě autem využili například odstavná parkoviště v ulicích Soudní, Masarykova nebo Žerotínova.