Nejnovější zprávy: Otrokovice zvou na společné sázení stromů. Připraveny jsou ovocnany i keře ​Herec Slováckého divadla Zdeněk Trčálek: Večer šohaj, ráno ogar!

Aktuálně

​Na zlínském Kudlově a Salaši začalo úsekové měření rychlosti

Městská policie Zlín rozšiřuje trvalý systém úsekového měření rychlosti. Další kamery spustila v příměstských částech Kudlov a Salaš. Ve Zlíně je tak pod dohledem už devět úseků.


Autor: Město Zlín

„Město v případě Kudlova i Salaše reagovalo na četné požadavky místních obyvatel, kteří poukazovali na nebezpečí spojená s častým překračováním povolené rychlosti a rovněž na značný pohyb chodců včetně školní mládeže. Všechna naše kontrolní měření oprávněnost stížností potvrdila,“ zdůvodnil primátor Jiří Korec.

Zdůraznil přitom, že kamery dosud na všech místech ve městě přispěly k výraznému zvýšení bezpečnosti a zklidnění dopravy.

Měřený úsek na Kudlově začíná na křížení ulic Václavská a Formanka a pokračuje dolů, kde končí u výjezdu z místní části. Na Salaši se měření týká hlavní komunikace č. III/4972, která vede přes celou obec. V obou případech doplňuje měření rychlosti také snímání jednostopých vozidel.

Celkové náklady na akci a navazující práce dosáhly u každé lokality přibližně 3 miliony korun. „Nové dopravní kamery dokáží měřit rychlost všech projíždějících vozidel včetně motocyklů v obou směrech v kteroukoliv dobu a za všech klimatických podmínek,“ přiblížil ředitel Městské policie Zlín Milan Kladníček.