Nejnovější zprávy: Kam vyrazit v úmorném vedru? Přehrada nebo koupaliště v Pozlovicích to jistí ​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Aktuálně

Na Kudlově začal fungovat první základní škola

Místní část Zlín – Kudlov se díky nové výstavbě progresivně rozvíjí. Pro nové obyvatele až doposud scházela občanská infrastruktura v podobě základní školy. I to byl jeden z impulzů, který motivoval zakladatele Základní školy JINOTAJ Zlín Hanu Lavičkovou a Čestmíra Vančuru k otevření nové školní budovy.

„Máme tvořivé žáky a silnou orientaci na kreativní práci, a tak volba nového sídla školy v areálu filmových ateliérů nebyla až tak složitá. Současně jsme vyhledávali místo nad pravidelnou zlínskou inverzí, která dětem v sychravých dnech minulých let způsobovala nepříjemné respirační obtíže. Jsem šťastná, že se projekt nové školy pro celkem 108 žáků podařil zrealizovat v rekordně krátkém čase,“ sdělila na úvod slavnostního otevření nového školního roku ředitelka a spoluzakladatelka školy Hana Lavičková.

Základní škola JINOTAJ Zlín byla založena před třemi lety s vizí vytvářet prostředí pro holistický rozvoj dětí s podporou jejich přirozeně silných stránek. Tehdy přijala 7 prvňáčků a stala se akreditovanou školou Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Škola je v první řadě místem každodenní sociální interakce dětí, dospělých a světa. Staví na celostně pojatém vzdělávání, které je podmíněno vysokou úrovní profesních a lidských kvalit pedagogů. V pedagogické rovině staví na zjištění, že jen to, co sám miluješ, jsi schopen předávat ostatním v kvalitě a radosti. S přesahy, které společně protínají minulý i současný svět a jeho proměny.

Škola roste v každém školním roce vždy o jeden první ročník o maximální kapacitě 12 dětí, aby mohla rozvíjet rodinný a individualizovaný charakter vzdělávání. Nově otevřená budova je plně uzpůsobena potřebám celostního a respektujícího přístupu k dětem, rodičům i pedagogům.

„Filmové ateliéry na Kudlově jsou místem přemýšlivých a tvůrčích lidí. Když se dnes vidím a mluvím s desítkami z vás, je tu velká naděje, že tato tradice bude pokračovat i budoucnu. Je to dobrá zpráva pro Zlín i pro celou naši společnost,“ poznamenal spoluzakladatel JINOTAJE Čestmír Vančura po slavnostním otevření nové školní budovy.

Více informací www.skolajinotaj.cz