Nejnovější zprávy: VODNICE Baťovka bude mít do dvou let novou porodnici. Stavba přijde na více jak 1,5 miliardy korun

Aktuálně

Motoristé pozor. V Kroměříži na vás čekají uzavírky

​Řidičům projíždějícím Kroměříží zkomplikují život další dvě uzavírky.Do pátku 27. října je uzavřen nájezd z náměstí Míru do ulice Gen. Svobody. V termínu 6. listopadu až 11. listopadu bude uzavřena také část ulice Velehradská.


Autor: Město Kroměříž

„V obou případech je důvodem obousměrné uzavírky oprava povrchu komunikace, kterou nezajišťuje město,“ popsal vedoucí radničního odboru služeb Lambert Hanzal.

V prvním případě se uzavírka týká kromě zmíněného nájezdu do ulice Gen. Svobody z náměstí Míru také vjezdu a výjezdu na parkoviště k budově polikliniky. „Nebylo by totiž technicky možné zajistit výjezd vozidel z parkoviště zpět na kruhový objezd,“ vysvětlil Hanzal. Objízdná trasa bude vyznačena dopravním značením. Komunikaci opravuje plynárenská společnost, která v místě rekonstruovala plynovod.

Ve Velehradské ulici soukromá společnost opravuje komunikaci poškozenou při stavbě kanalizační přípojky vedoucí k novostavbám bytových domů. Uzavřen bude úsek od vjezdu do ulice Kpt. Jaroše po vjezd do parkovacího domu. Objízdná trasa bude také vyznačena dopravním značením.

Motoristům momentálně komplikuje život i částečná uzavírka Kotojedské ulice, kde se opravuje kanalizace. Silnice je zde až do 31. října uzavřena ve směru od Kotojed do centra města. Uzavírka silnice se týká veškeré dopravy s výjimkou hromadné autobusové dopravy. Pro ostatní vozidla je vyznačena objízdná trasa.

Ve dnech 26. a 27. října bude navíc uzavřena i Kollárova ulice, kde plynárenská společnost také opravuje povrch vozovky po rekonstrukci plynovodu. Na zmíněný termín je plánováno asfaltování komunikace, proto zde bude platit obousměrná uzavírka.