Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Aktuálně

​Mobilní tým vyrazil očkovat proti kovidu bezdomovce

Za lidmi bez domova ve Zlíně se vypravil mobilní očkovací tým. Nejprve dostali vakcínu obyvatelé Azylového domu oblastního spolku Českého červeného kříže a zájemce využívající ubytovnu Chmelník v Malenovicích.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

Očkovací tým ve spolupráci s Městskou policií Zlín vyrazil následně i na další organizovaná místa, kde se lidé bez domova scházejí.

„Lidé bez přístřeší mají často špatnou výživou a nedostatečnou hygienou oslabenou imunitu a patří tak k jedné z nejzranitelnějších skupin. Očkováním chráníme je samotné i jejich okolí. Lidi bez domova jsme už očkovali v Uherském Hradišti, kde se nechalo proti covid-19 očkovat 10 zájemců. Děláme vše pro to, abychom zabránili šíření nákazy,“ sdělil hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

S mobilním týmem společnosti Medical Plus z Uherského Hradiště vyjeli do terénu také strážníci Městské policie Zlín vybavení sanitním vozem využívaným k převozu podnapilých do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži.