Nejnovější zprávy: Kam vyrazit v úmorném vedru? Přehrada nebo koupaliště v Pozlovicích to jistí ​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Aktuálně

​MHD ve Zlíně a Otrokovicích je pro válečné uprchlíky z Ukrajiny zdarma

Město Zlín umožní válečným uprchlíkům na území města bezplatné využití služeb MHD. Přidá se tak k dalším městům, která podobný krok již učinila.


Autor: DSZO

„Na základě rozhodnutí rady města uzavřeme s dopravním podnikem pro tuto situaci speciální smlouvu. Od 15. března tak může dopravní podnik začít vydávat časové kupony pro ukrajinské uprchlíky,“ konstatoval primátor města Jiří Korec.

Půjde o půlroční časové kupóny pro všechna tarifní pásma. Dopravní podnik bude vést evidenci uprchlíků, kterým byly tyto kupóny vydány, a celkovou cenu těchto kupónů ve výši dle platných tarifních podmínek bude po skončení kalendářního měsíce fakturovat městu Zlín. Kupony lze vyřídit na všech předprodejních místech. Ve Zlíně je to na ulici Školní, Podvesná (objekt DSZO), ve Svitovské bráně, v železniční stanici Zlín-střed a v Bille na Jižních Svazích. V Otrokovicích se jedná o železniční stanici a obchodní dům v ulici Tylova.

Status válečného uprchlíka z Ukrajiny bude prokazován především:

  • cestovním pasem s vlepeným oficiálním štítkem s kódem D/VS/U (oficiální kód pro ukrajinské uprchlíky),
  • hraniční průvodkou s vlepeným oficiálním štítkem s kódem D/VS/U nebo
  • speciálním vízem pro válečné uprchlíky z Ukrajiny, s kódem D/VS/U.