Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Aktuálně

Meziříčská radnice nabízí nově zrekonstruované byty veřejnosti

Za 13,6 milionů Kč nechalo Valašské Meziříčí zrekonstruovat dům v ulici Jičínská. K dispozici je zde 12 moderně opravených bytů, které město nabídne k pronájmu zájemcům z řad široké veřejnosti.


Autor: Město Valašské Meziříčí

Loni na podzim zahájila radnice rozsáhlou rekonstrukci městského bytového domu v ulici Jičínská. „Stavební práce se týkaly zateplení objektu včetně výměny oken a dveří a také kompletní rekonstrukce vnitřních prostor. Celkové náklady činily 13,6 milionu korun. Zároveň jsme na zateplení získali dotaci 2,5 milionu z Integrovaného regionálního operačního programu Ministerstva pro místní rozvoj,“ uvedl starosta Robert Stržínek.

Na nájemce zde čeká také nové vytápění či moderní kuchyňské linky v jednotlivých bytech.

V domě na ulici Jičínská je k dispozici celkem 12 bytových jednotek o velikosti 1+0 až 2+1, přičemž ta největší nabízí plochu přes 100 m2. „Počítáme s tím, že se do domu vrátí čtveřice původních nájemníků, kteří budou platit běžné komerční nájemné,“ řekla místostarostka Zdislava Odstrčilová a pokračovala:„Zbývajících osm bytů bychom chtěli nabídnout k pronájmu formou soutěže s minimální vyvolávací cenou 120 až 150 korun za metr čtvereční, která vychází ze znaleckého posudku. Podmínky pro tuto soutěž zatím finalizujeme. Vyhlásit bychom ji chtěli začátkem října.“ Zájemci najdou v nejbližších dnech všechny informace na webu města www.valmez.cz.