Nejnovější zprávy: Robert Goláň svými snímky promlouvá s lidmi na okraji Studenti mapují vizuální smog v ulicích Valašského Meziříčí

Sport

Mezinárodní týden turistiky na Valašsku už je za dveřmi

Jubilejní 30. ročník Mezinárodního týdne turistiky na Valašsku (MTTV) se uskuteční v termínu od 10. do 16. červnece. Kvůli pandemii a vládním restrikcím se tentokrát účastníci nepodívají na Slovensko.

Ilustrační foto

Třicátý ročník MTTV organizátoři původně připravovali na loňský rok, kvůli pandemii jej ale museli přesunout na rok letošní. „Ačkoliv je nyní pandemická situace příznivější, museli jsme v rámci programu přistoupit k několika redukcím. Především se letošní ročník oproti původnímu plánu zkrátí o jeden den, vypuštěna bude trasa na území slovenských Strážovských vrchů, namísto výšlapu přes Prženské paseky si turisté vyjdou na Lysou horu, neuskuteční se závěrečný večírek a účastníci si nebudou moci zajistit jinak tradiční ubytování v tělocvičně základní školy Trávníky,“ vyjmenovala úpravy programu jedna z pořadatelek Lenka Kováčová.

Program 30. ročníku MTTV odstartuje v sobotu 10. července od 8 do 22 hodin prezencí přímo u organizačního štábu, který bude sídlit v 1. patře budovy městského úřadu na Svárově. „Slavnostně pak celou akci zahájíme tentýž den v 19.30 hodin ve velkém sále domu kultury,“ informovala Kováčová s tím, že zájemci o účast se mohou na MTTV přihlašovat až do 30. června prostřednictvím webových stránek www.mestovsetin.cz, e-mailem na adresy lenka.kovacova@mestovsetin.cz, iveta.balejova@mestovsetin.cz nebo poštou na adresu MěÚ Vsetín, OŠaK, Svárov 1080, 755 01 Vsetín.

A kam vlastně turisté v rámci 30. ročníku MTTV zavítají? Podívají se například k pramenům Bečvy, na Javorníky, Pustevny, Lysou horu či k chaloupce se sušírnou ovoce paní Hruškové v Rokytnici, která byla vyhlášena Lidovou stavbou Zlínského kraje za rok 2019. V rámci každého dne budou vyznačeny dvě trasy – kratší o délce 10 – 15 kilometrů a delší o délce 20 – 30 kilometrů,“přiblížila Kováčová, která upozornila, že turisté se musí přihlásit k účasti na jednotlivých vycházkách nejpozději den předem v sídle organizačního štábu.

„Za symbolický poplatek 50 korun přitom obdrží startovací list s mapkou vybrané trasy a dalšími potřebnými informacemi,“ dodala Kováčová s tím, že podrobněji se o Mezinárodním týdnu turistiky na Valašsku dozvíte na webových stránkách http://mttv.unas.cz nebo na webu města www.mestovsetin.cz, a to v sekci Volný čas, kapitola Sport a turistika.