Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Aktuálně

Město Kroměříž daruje peníze na instalaci nového babyboxu

Město Kroměříž finančně podpoří společnost Babybox Ludvík Hess a Jakub Hess pomáhají odloženým dětem. Dar ve výši deset tisíc korun je určen na babybox nové generace v Kroměřížské nemocnici.


Autor: Město Kroměříž

„Schránka na odložení děťátka, o které se jeho rodiče nemohou z jakéhokoliv důvodu postarat, funguje v Kroměříži od roku 2009. Za tu dobu pomohla zachránit život dvěma holčičkám – Pavle a Monice. Původní babybox byl již technicky zastaralý, proto vítáme instalaci nového zařízení a rozhodli jsme se ji finančně podpořit,“ řekl místostarosta Pavel Motyčka.

Nový babybox je umístěný opět v budově L Kroměřížské nemocnice, tedy v objektu, kde byl doposud a kde sídlí mimo jiné pohotovostní služby, a přístupný je z Havlíčkovy ulice. Nové zařízení má automatickou klimatizaci a ventilaci, náhradní zdroj elektřiny a signalizační zařízení, které při odložení děťátka hlásí tuto skutečnost několika způsoby zároveň včetně odeslání fotografie interiéru babyboxu.

V České republice je v současné době v provozu 88 babyboxů a od roku 2005 do nich bylo odloženo 264 dětí.