Nejnovější zprávy: VODNICE Baťovka bude mít do dvou let novou porodnici. Stavba přijde na více jak 1,5 miliardy korun

Aktuálně

Listopad v Resortu Valachy: Svatomartinská husa, bílé lanýže i odpočinek ve wellness

Sychravé podzimní počasí přímo vybízí k tomu, zpříjemnit si ho nějakým hezkým zážitkem. Udělejte si výlet do Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích: listopad tam bude ve znamení skvělého jídla a relaxace. Co si nenechat ujít?

Degustační večer s vinařem Jiřím Uherkem

5. 11.

Spa hotel Lanterna s příchodem podzimu uvádí nové sezónní menu v zážitkové restauraci Vyhlídka. Je plné lahodných podzimních surovin a každý z jeho šesti chodů je snoubený s víny vinařství Jiřího Uherka. V sobotu 5. 11. od 19:30 se bude navíc mimořádně servírovat i s průvodním slovem šéfkuchaře Pavola Pikuláka a Jiřího Uherka, atmosféru zpříjemní hudební doprovod v podání houslistky Alžběty Králové. Pro úplnou pohodu a možnost vychutnat si skleničku vína bez starostí doporučujeme spojit večer s ubytováním. Ještě zbývá pár volných míst.

Vedle Vyhlídky najdete „hlavní“ hotelovou restauraci, kde si můžete pochutnat na specialitách nového sezónního menu. Kdo miluje kvalitní maso, neměl by si nechat ujít zdejší vyhlášenou specialitu – steaky ze stařeného masa z farmy Rudimov. Více o gastronomii Lanterny

*

Svatomartinské hody

11. – 20. 11.

Nenechte si ujít oblíbené Svatomartinské hody ve Spa hotelu Lanterna. Kuchaři pro vás připravili:

 • Husí paštiku s brioškou, pomerančovou marmeládou a pancettou
 • Polévku husí consommé s knedlíčkem z kachních jater
 • konfitované husí stehno s červeným zelím a pajfalským knedlíkem
 • kachní prso a l´Orange s červenou řepou, kapustou a bramborovou kroketou s lanýži
 • Svatomartinská vína dodají vinařství Šoman a Uherek.

  Sklenku svatomartinského vína si vychutnáte i v nedalekém Wellness hotelu Horal, kde vám nabídnou také kachní stehno s červeným zelím a špekovým knedlíkem, nebo můžete ochutnat další novinky sezónního menu.

  *

  Noc bílých lanýžů

  16. 11.

  Vzácné bílé lanýže opět míří na Valašsko, do Spa hotelu Lanterna. Kuchaři se pro ně opět vypraví do tradiční lanýžové oblasti Piemont v Itálii a po návratu z nich připraví speciální menu, v němž nebudou chybět ani další italské delikatesy a vína. Noc bílých lanýžů bývá každý rok vyprodána, rezervujte si své místo včas! Pro větší požitek z gastronomie a vína doporučujeme zdržet se přes noc a vyzkoušet třeba komfort nových pokojů se zimní zahradou a vanou s výhledem do údolí.

  *

  Kurzy pečení a vaření v Galiku

  Naučte se fígle mistrů kuchařů a pekařů! V Resortu Valachy pořádají kurzy vaření a pečení na různá témata. V nejbližší době se můžete zúčastnit:

 • 19. 11. - kurz přípravy halušek
 • 26. 11. - kurz pečení pizzy (nejen) pro děti
 • 3., 10. a 17. 12. – kurz pečení vánočky – NOVINKA
 • Tip: Kurzy vaření a pečení si můžete objednat i jako teambuilding nebo akci s přáteli.

  Více informací

  *

  Za relaxací do Wellness Horal

  Ať už se do Velkých Karlovic vypravíte za dobrým jídlem, nebo při jiné příležitosti, nenechejte si ujít návštěvu relaxačního centra Wellness Horal v hotelu Horal. Odpočinek přijde v chladných listopadových dnech vhod. Dopřejte si koupání v termálních bazénech vyhřívaných až na 36°C, saunování a každodenní saunové rituály, která vás pobaví a dodají vám novou energii, a také špičkovou exotickou masáž od asijských masérek a masérů nebo hýčkací beauty ošetření. A nezapomeňte, že:

 • při rezervaci masáže či beauty máte automaticky v ceně časově neomezený pobyt ve Wellness Horal.
 • když se ubytujete v hotelu Lanterna nebo Horal, máte po celou dobu pobytu - vedle snídaně a večeře - také časově neomezený vstup do wellness.
 • při ubytování ve Spa hotelu Lanterna můžete navíc neomezeně využívat i tamní komorní L-Spa a v ceně máte i podvečerní snack Aperitivo moment.

 • *