Nejnovější zprávy: Luhovaný Vincent bude letos „přes čáru“ Koupaliště ve Valašském Meziříčí letos otevře nový bazén

Kultura

Ledové sochy na Pustevnách budou letos na téma Znamení zvěrokruhu a vesmíru

Festival ledových soch se na Pustevnách uskuteční od poloviny do konce ledna.


Autor: facebook

Na festivalu budou k vidění ledová díla Mariana Maršálka, Igora Kučery, Filipa Lyska, Václava Lemona, Alberta Šimráka, Romana Mikuše a Ondřeje Procházky. Tito tvůrci se mohou pyšnit několika účastmi i vítězstvími na mezinárodních ledových soutěžích, například v USA, Polsku či Německu.

Akce se uskuteční od 15. do 30. ledna 2022. Otevírací doba stanů bude denně od 9:00 do 16:30 hodin. Více informací je možno najít na https://www.pustevny.cz/ledove-sochy.

Letošní ročník podpoří také Zlínský kraj. Hejtmanství poskytne na honoráře řezbářů dotaci 100 tisíc korun.

„Festival ledových soch je akce s dlouholetou tradicí, na Pustevnách se koná už od roku 2000. Rozhodli jsme se jej finančně podpořit, neboť se jedná o jedinečnou akci svého druhu, na níž mohou návštěvníci obdivovat přímo při práci umělecké řezbáře z celé České i Slovenské republiky, kteří patří k nejlepším ve svém oboru," uvedl Lubomír Traub, náměstek hejtmana Zlínského kraje, zodpovědný za oblast cestovního ruchu.

Kromě této akce se Zlínský kraj zavázal přispívat na celkovou revitalizaci Pusteven každoročně částkou 500 tisíc korun. "Další rozvoj této lokality řeší územní studie, kterou vloni zpracovalo Ministerstvo pro místní rozvoj,“ řekl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.