Nejnovější zprávy: "Tohle dělal ne tesař, ale Mistr tesař," říká o práci starých mistrů Martin Šrámek Strážníci vyvedli z koupaliště Bajda neukázněné návštěvníky

Byznys

Kvalita z Bílovic opět slaví ve světě designu, Egoé má ocenění Good Design

Bílovická společnost Egoé slaví úspěchy v mezinárodním měřítku


Autor: https://www.egoe-life.eu/cz/moja/

Kolekce venkovního nábytku Moja a Barka i kempovací vestavba Nestbox získaly prestižní designové ocenění Good Design Award 2020. Za návrhy oceněných produktů stojí studio 519.

První jmenované zvítězily v kategorii Nábytek.

Kolekce Barka už svým názvem odkazuje k pobytu u vody, svobodě a volnému prostoru.

Základem všech produktů této kolekce je skelet ze dřeva a oceli, který poskytne prostorné sezení. Opěradlová část je opatřena outdoorovou síťovinou. Pro vytvoření ještě většího pohodlí můžete sezení doplnit o podsedáky nebo područky z exteriérové textilie. V kolekci najdete i stoličku, kterou můžete využít nejen pro sezení, ale i jako odkládacístolek.

Kolekce Moja vás přesvědčí, že čalouněný nábytek už není výsadou pouze pro interiéry. Ocelová konstrukce, opěradlová část, podnožka i stolek z kvalitní outdoorové síťoviny a čalounění z odolných outdoorových materiálů – to je Moja. Přidejte ještě polštáře a snadno zapomenete, že nesedíte doma v obýváků, ale na terase nebo na zahradě.

Třetím „Good Designem“ z Bílovic je kempovací vestavba do aut Nestbox. Ten jako kouzlem přemění váš vůz na pojízdný dům na kolech. Nechybí ani malá, ale funkční kuchyň, lednice, úložné prostory a kvalitní matrace. Stačí, když Nestbox umístíte do kufru svého auta, a pak už můžete vyrazit za dobrodružstvím, kamkoliv vás táhne srdce, nebo navigace.

Ocenění Good Design je nestarší a stále jedno z nejprestižnějších ocenění za design. Organizuje jej muzeum architektury a designu The Chicago Athenaeum.

U zrodu ceny v roce 1950 stáli designéři Charles a Ray Eamesovi, Russel Wright, George Nelson a Eero Saarinen.

Za dobu své existence bylo uděleno více než čtyřicet tisíc ocenění v oblastech jako jsou design a inovace, udržitelnost, kreativita nebo využití materiálů.