Nejnovější zprávy: Kam vyrazit v úmorném vedru? Přehrada nebo koupaliště v Pozlovicích to jistí ​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Aktuálně

Kroměřížanům v nouzi nabízí radnice obytnou buňku

Kroměřížská radnice zakoupila v závěru loňského roku obytnou buňku pro případné nouzové bydlení obyvatel města.


Autor: Město Kroměříž

Buňka je umístěna za budovou azylového domu pro muže organizace Astras. „Kontejnerová obytná buňka je určená pro nouzové bydlení, pro samostatně žijící osoby nebo rodiny, které se z objektivních důvodů ocitnou ve složité situaci následkem nečekané události či živelné katastrofy. Kroměřížané, kteří se dostanou do problémů, ji mohou využít na přechodnou nezbytně nutnou dobu, dokud svou nepříznivou situaci, ve spolupráci s pracovníky sociálního odboru, nevyřeší,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka.

Obytná buňka je dlouhá šest metrů a široká zhruba tři a půl metru. Uvnitř je tvořená jednou velkou obytnou místností a odděleným sanitárním zařízením – sprchovací kabinou, umývadlem a toaletou. Samozřejmostí je zdroj teplé vody, topení ve formě elektrických přímotopů a odvětrávání vnitřního prostoru. Vybavení alespoň základním nábytkem bude radnice řešit postupně z materiálu, který má k dispozici.

„Kromě obyvatel města, kteří se dostanou do závažných problémů s vlastním bydlením, je možné buňku případně využít také pro ubytování osob bez domova nakažených koronavirem a v rámci ochrany veřejného zdraví tak zajistit jejich izolaci,“ doplnil vedoucí radničního odboru sociálních věcí a zdravotnictví Radovan Klabal.

Město za buňku určenou pro nouzové bydlení zaplatilo 393 tisíc korun včetně DPH.