Nejnovější zprávy: Robert Goláň svými snímky promlouvá s lidmi na okraji Studenti mapují vizuální smog v ulicích Valašského Meziříčí

Aktuálně

Kroměřížané uctí památku válečných veteránů

Kroměřížané si ve čtvrtek 11. listopadu na hřbitově u památníku obětem první a druhé světové války připomenou hrdinství válečných veteránů.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

Byla by velká chyba, pokud bychom zapomněli na občany, kteří bojovali za naši vlast a mnozí z nich za ni také položili své životy. Jim totiž vděčíme za to, že žijeme ve svobodné zemi,“ uvedl starosta Kroměříže Jaroslav Němec.

Pietní akt začne v devět hodin. Setkání se zúčastní představitelé města a zástupci Armády ČR, Českého svazu bojovníků za svobodu, Sdružení válečných veteránů ČR i Československé obce legionářské.

Vznik samostatného Československa v roce 1918 byl důsledkem celoevropského vývoje po první světové válce a po rozpadu Rakouska-Uherska. Pietní akt se každoročně koná 11. listopadu u příležitosti Dne válečných veteránů, který je zároveň dnem, kdy byly podpisem příměří mezi Spojenci a Německem ukončeny v roce 1918 na západní frontě boje 1. světové války.

Den válečných veteránů se celosvětově slaví právě 11. listopadu. Česká republika si tento významný den připomíná od roku 2001.