Nejnovější zprávy: Nešťastnice chtěla zainvestovat do kryptoměny. Přišla o milion korun Jarní potravinová sbírka Nadace AGEL zasytí potřebné ve Valašském Meziříčí

Sport

Kroměříž představuje vizualizaci nové víceúčelové sportovní haly

Kroměřížská radnice už ví, jak bude vypadat plánovaná víceúčelová sportovní hala v Obvodové ulici. V těchto dnech obdrželo vedení města od architekta vizualizaci stavby.


Autor: Město Kroměříž

„Jedná se o další krok k našemu cíli, kterým je stavba moderní sportovní haly, která ve městě citelně schází,“ uvedl starosta Jaroslav Němec, jenž vizualizaci představil zájemcům z řad zastupitelů města na jejich zářijovém jednání.

Hala by podle návrhu měla mít kulatý půdorys. S ohledem na to, že část pozemků se nachází v záplavové zóně, počítá se s tím, že bude stát nad úrovní terénu na vyvýšeném valu. „Hala bude uvnitř rozdělena do dvou podlaží. Samotné hřiště o velikosti 40krát 20 metrů bude v dolním patře, kde spolu s ním budou šatny, sociální zařízení, nářaďovna a další zázemí. Diváci budou vstupovat do druhého podlaží, kde budou mít své sociální zařízení i občerstvení,“ popsal Němec.

Návrh počítá s kapacitou hlediště kolem 600 míst, osmi šatnami, šatnou pro rozhodčí, odpovídajícím množstvím toalet pro hráče i diváky, ošetřovnou i místností pro správce haly. U haly budou parkovací plochy i zeleň. Město nyní bude pokračovat v dalších přípravách haly. „Rádi bychom do konce příštího roku měli hotovou nejméně projektovou dokumentaci a vyřízené stavební povolení. V ideálním případě bychom mohli příští rok samotnou stavbu zahájit,“ dodal starosta.

Sportovní hala s rozměrem hřiště 40krát na 20 metrů vhodná na házenou, florbal a další sporty v Kroměříži citelně schází. Halové sporty lze na soutěžní úrovni provozovat pouze v letité sportovní hale v Kotojedské ulici, která je však vytížená zejména basketbalem a na další sporty prostor nezbývá. Město se rozhodlo postavit halu v Obvodové ulici, kde se již nacházejí jiná sportoviště – fotbalový stadion a plavecký bazén.