Nejnovější zprávy: Robert Goláň svými snímky promlouvá s lidmi na okraji Studenti mapují vizuální smog v ulicích Valašského Meziříčí

Sport

Kroměříž postaví za bazénem pumptrack, okruh pro jízdu v terénu

Kroměřížská radnice vybuduje okruh pro jízdu na kole v terénu, takzvaný pumptrack. Stát bude za plaveckým bazénem.


Autor: repro Město Kroměříž

Kroměřížský pumtrack postaví Tomáš Brožík z Dobřan v Plzeňském kraji za zhruba 835 tisíc korun. „Po nedávno otevřeném skateparku se jedná o další nové venkovní sportoviště, které bude moci využít široká veřejnost. Věřím, že si pumptrack užijí děti i zdatnější cyklisté,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Pumptrack je uzavřený, uměle vytvořený přírodní okruh pro jízdu na kole, který se projíždí bez šlapání. Je tvořený terénními vlnami a klopenými zatáčkami, které umožňují udržovat nebo dokonce zvyšovat rychlost jízdy pouhým pumpováním. Je ideální pro nácvik rovnováhy, ovládání a získání základních dovedností na jízdních kolech, je i výborným místem pro zábavu a pilování technických dovedností cyklistů.

„Pumptrack je zábavou pro jednotlivce, skupinky jezdců i pro rodiny. Užijí si jej děti, mládež i dospělí bez ohledu na výkonnost i věk, ale také zkušení bikeři. Cílem projektu je vytvořit ve městě vhodnou lokalitu pro zdokonalování se v jízdě na kole,“ doplnil koordinátor městské mobility Martin Gabryš. Pumptrack by měl být za bazénem dokončen během podzimních měsíců.

Pumptrack není jedinou aktivitou, kterou radnice vylepšuje podmínky pro cyklisty. Už v loňském roce v některých ulicích na vozovce například vyznačila piktogramy upozorňující řidiče motorových vozidel na pohyb cyklistů a pracuje se na projektové přípravě cyklostezek ve městě i mimo něj.