Nejnovější zprávy: Za pacienty v Kroměřížské nemocnici dorazili psí zdravotníci Megy a Keisy Sumo robotů ovládne zlínskou univerzitu

Sport

Kroměříž má nový skatepark. Patří k nejlepším v republice

​Kroměřížská radnice otevřela nový skatepark. Postavila ho na místě vyhořelého skateparku v Obvodové ulici.


Autor: Město Kroměříž

Obnova skateparku přišla na 3,2 milionu korun. Jedná se o sestavu asi deseti překážek určených pro skateboarding, BMX kola, in line brusle a koloběžky. „Díky tomu, že jsme zde mohli postavit velké překážky, je skatepark konkurenceschopný i ve srovnání se špičkovými skateparky v celé Evropě. V regionu se žádný takový skatepark nenachází. V rámci České republiky pak patří mezi tři nejlepší,“ řekl místopředseda Clubu extrémních sportů Kroměříž Petr Neuman.

Na kroměřížský klub se nyní podle něj obracejí vyznavači extrémních sportů z širokého okolí. „Přichází nám dotazy z řady míst, kde se skatepark nachází a kdy je možné ho navštívit. Obáváme se toho, že skatepark bude přehlcen. Přes víkend se zde může mihnout i sto lidí,“ doplnil Neuman.

Překážky pro skatepark dodal Zdeněk Kotyza z Vamberku v Královéhradeckém kraji. Jsou konstruovány tak, aby je bylo možné bez problémů demontovat a přesunout, což by bylo potřebné při rekonstrukci zimního stadionu. „Na místě skateparku je totiž plánováno parkoviště. Máme již vytipována dvě místa, kam bychom skatepark mohli přestěhovat,“ uzavřel Holík.

Skatepark vyhořel loni v květnu. Požár některé prvky zcela zničil a ani zbývající nebyly podle odborného posudku ve stavu, kdy by se daly používat.

Fotogalerie