Nejnovější zprávy: Kam vyrazit v úmorném vedru? Přehrada nebo koupaliště v Pozlovicích to jistí ​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Byznys

Konference Fenomén ve Zlíně už je za dveřmi. Top speakeři vyrazí také do škol

Zlínští studenti mají exkluzivní příležitost setkat se s osobnostmi, které mění svět k lepšímu. Filantrop Martin Vohánka, finančník Pavel Řehák, ekonom David Navrátil. Špičky českého byznysu, které vystoupí na Fenoménu, se chystají také do škol.


Autor: Konference Fenomén

Začínali od nuly a stali se z nich „hrdinové“. Jak svou cestu hodnotí zpětně? A co by poradili všem, kteří touží ochutnat úspěch? Podnikatelské příběhy jsou jedním z bloků, které mají na konferenci Fenomén své místo. Jaké to je setkat se se skutečnou podnikatelskou personou ale brzy zjistí také budoucí strojaři, ekonomové, elektrikáři či tiskaři. Už 23. března ve Zlíně.

„Chcete-li vybudovat velký podnik, vybudujte nejdříve sebe.“ Baťovým mottem zahájí přednášku na Střední průmyslové škole Zlín zakladatel Direct family Pavel Řehák. Muž, který díky svému matematickému modelu „zachránil“ Česko před první vlnou koronaviru. Svůj byznys staví na silném poslání a jasných hodnotách.

O nevšední příběh se podělí se studenty Střední průmyslové školy polytechnické – Centra odborné přípravy Zlín zakladatel společnosti W.A.G., aktuálně 48. nejbohatší Čech Martin Vohánka. Jak se prodejce pojistek z Mostu dostal až na londýnskou burzu? Proč fandí Green Dealu a jakou roli hraje podle něj v byznysu morálka?

Hlavní ekonom České spořitelny David Navrátil se vypraví na Obchodní akademii T. Bati a Vyšší odbornou školu ekonomickou ve Zlíně. Mluvit bude o makroekonomických ukazatelích, které z velké části ovlivňují fakt, jak si stojí Česko ve srovnání s ostatními zeměmi EU. Dojde i na projekt Index prosperity Česka, jehož je Navrátil spoluautorem.

Příležitost setkat se s Bobem Kartousem, dalším z fenomenálních speakerů, budou mít návštěvníci Masarykovy veřejné knihovny Vsetín. Od 17 hodin zahájí jako expert na vzdělávání veřejnou přednášku na téma Hybridní konflikt aneb „válka“ v mobilu. Řeč bude o dezinformacích.

Univerzita T. Bati ve Zlíně dostane už druhým rokem od organizátorů 1000 online vstupů zdarma. Studentům i pedagogům zpřístupní přednášky čtyřicítky inovátorů také zpětně. Synergie, kdy se setkává silná byznysová zkušenost s kreativitou mládí, je podle pořadatelů přesně to, co naše společnost mířící k druhé ekonomické transformaci potřebuje.

„Konference musí mít regionální i společenský přesah. To byla moje podmínka. Kdo se vzdělává, drží v rukou všechny triumfy. Dokáže reagovat na proměnu společnosti a zdokonalovat sebe sama,“ uvedla organizátorka konference Fenomén Vlaďka Snášel Lukašíková.

Konference Fenomén mění tradiční byznys na byznys digitálního věku. Každoročně hostí cca 350 účastíků ze všech odvětví a otevírá 4 stage (Business, HR, Digi, Industry) a Smart zónu. Je jediná svého druhu v ČR a koná se v samotném srdci Zlína. Letošní motto symbolizuje udržitelný růst.

Organizátorem akce je zlínská vzdělávací agentura CE-PA. Generálním partnerem RSBC Holding, hlavním partnerem marketingová skupina Digital First Marketing Group, platinovým partnerem společnost AUTOCONT, zlatými partnery Direct Family a Česká spořitelna. Hlavním mediálním partnerem konference je magazín Finmag. Další partnery, kompletní seznam speakerů a veškeré informace o akci najdete na webu www.konferencefenomen.cz.