Nejnovější zprávy: Nešťastnice chtěla zainvestovat do kryptoměny. Přišla o milion korun Jarní potravinová sbírka Nadace AGEL zasytí potřebné ve Valašském Meziříčí

Byznys

​Klub podnikatelek Zlínska oslaví deset let své existence konferencí

Co je nejdůležitější při rozjezdu podnikání? Jak ustát jeho růst a rozvoj? A co je klíčem k dlouhodobé stabilitě? I na tyto otázky budou hledat odpovědi podnikatelky z regionu, které se v únoru sejdou na ojedinělém odborném setkání s názvem Perspektivy: Konference podnikatelek Zlínského kraje.


Autor: Dalibor Glück

Jedná se první konferenci svého druhu v kraji. Je totiž určená primárně ženám, které se rozhodly založit nebo už provozují vlastní podnikání a hledají podporu, inspiraci a cenné know-how. Konferenci zastřešuje Klub podnikatelek ze Zlínska, který chce takto netradičně oslavit deset let své existence. „Při všech klubových akcích, které už deset let organizujeme pro naše členky, si pravidelně ověřujeme, že vzájemná spolupráce a podpora je mnohem lepším motorem pro rozvoj byznysu než konkurenční rivalita,” osvětluje za organizátory Zdenka Barošová základní myšlenku, na které stojí nejen podnikatelský klub, ale také plánovaná konference.

Hlavním programem odborného setkání jsou tři panelové diskuze zaměřené na jednotlivé fáze podnikání, během kterých zajímavé hostky z nejrůznějších oborů promluví o svých byznysových příbězích a budou s účastnicemi sdílet zkušenosti, úspěch i poučení, které mohou být inspirací pro rozvoj jejich podnikání. „V prvním panelu účastnice získají užitečné rady pro podnikatelské začátky. V druhé panelové diskuzi probereme klíčová témata spojená s růstem podnikání, řeč bude třeba o delegování úkolů a odpovědností, náboru prvních zaměstnanců, možnostech získání dotací, ale i limitech a odvaze při expanzi nebo zvládání změn. Poslední panelová diskuze se pak pouští do ošemetných otázek ohledně konkurence a vykrádání, překonávání krizí či stagnací a zkušeností s vyhořením,” nastiňuje program Zdenka Barošová.

Kromě toho se návštěvnice konference mohou těšit na řízený i neřízený networking nebo informační hotspoty s možností praktických rychlokonzultací, širokou nabídkou návodů a checklistů. Součástí bude rovněž market, na kterém se představí výrobky a služby regionálních podnikatelek.

Z konference si ženy odnesou praktické návody, jak se v podnikání posunout.

Jak vznikla myšlenka konference zaměřené na ženské podnikání?

Klub podnikatelek ze Zlínska bude v příštím roce slavit deset let. Už nějakou dobu jsem přemýšlela, jak oslavy pojmout. Věděla jsem, že bych chtěla oslavu uchopit šířeji a zapojit nejen členky klubu. Moje představa byla mít oslavu pro veřejnost „s přesahem a širším dopadem“. A tak se zrodila myšlenka uspořádat ve Zlíně konferenci.

V čem bude konference jiná?

Konference bude unikátní v tom, že se zaměřuje pouze na ženské podnikání a bude maximálně praktická. Účastnice si odnesou konkrétní rady, tipy a materiály, díky kterým budou moci rozvíjet svůj byznys. Rozhodně nečekejte pasivní poslouchání šňůry řečníků a jejich přednášek.

Podtitulem konference je Rozjezd – růst – stabilita. Proč právě toto tematické zaměření?

Protože kopíruje všechny fáze podnikání. Chtěli jsme, aby konference byla přínosem pro ženy, ať už jsou v jakékoliv fázi podnikání. Ostřílené podnikatelky si tam mohou zavzpomínat na své začátky a sdílet své know-how třeba s těmi začínajícími. Ty, které se teprve plánují vrhnout do byznysových vod, zase načerpají praktické informace z praxe.

Co byste z konferenčního programu doporučila?

Zájemce bych pozvala především na panelové diskuze, na které máme pozvané opravdu zajímavé řečnice s bohatými podnikatelskými zkušenostmi. Chtěla bych však vypíchnout i konzultační zónu, kterou připravujeme s našimi odbornicemi z různých oborů – ať už je to právo, marketing, účetnictví, ale třeba i kariérní či osobní rozvoj. Každý, kdo navštíví tuto zónu, si může odnést praktické materiály, které využije v podnikání, a může se tak jednoduše posunout dál, což si myslím, že je zcela unikátní věc.

Součástí konference bude i řízený networking. Co to přesně znamená?

Na většině konferencí bývá prostor pro volné navazování kontaktů. Což ale může být pro řadu lidí nepříjemná věc a můžou s tím mít problém. A tomu se chceme vyhnout. Proto máme připravenou řadu aktivit, pomůcek a postupů, díky kterým se ženy mohou vzájemně seznámit, navázat kontakt a propojit se. Tak, aby všechny účastnice vytěžily z konference maximum.

Počet míst na konferenci je omezen. Prodej vstupenek a program konference najdete na https://konference.klubpodnikatelekzlin.cz/

Klub podnikatelek ze Zlínska

● Funguje už od roku 2014.

● Jeho cílem je vytvářet prostor pro setkávání, společné sdílení, vzájemnou podporu a spolupráci žen ze Zlínského kraje, které o podnikání uvažují, podnikat začínají nebo již podnikají.

● Klub nabízí širokou paletu vzdělávacích a rozvojových seminářů pro veřejnost, organizuje pravidelné setkávání podnikatelek.

● Vydává i podpůrné, motivační a vzdělávací materiály.