Nejnovější zprávy: ​Večerní lampionové prohlídky Zoo Zlín a zámku Lešná ​U Bzence byla zahájena stavba dalšího úseku D55, který přiblíží Zlínský kraj k Vídni

Aktuálně

Karfíkova skluzavka už stojí v Otrokovicích na čestném místě


Autor: Město Otrokovice

Dvě tuny vážící skluzavku se podařilo přesunout na její nové místo. Chloubou otrokovického koupaliště bude i nadále. Skluzavka ve tvaru dámského střevíčku bude budoucím generacím z čestného místa připomínat baťovský odkaz.

Od časného rána probíhaly přípravné práce pro přemístění skluzavky. Jakmile na místo dorazil těžkotonážní jeřáb, pracovníci zhotovitelské společnosti přesně věděli, jaké kroky budou následovat. Připevnit, zajistit, zvednout, přemístit a položit. Hned na první pokus se podařilo přesunout skluzavku a přesně ji umístit na nový betonový podstavec. „Když jsme přemýšleli o přesunu skluzavky, panovaly obavy, zda bude v takovém technickém stavu, aby přesun zvládla. Od dnešního dne stojí na čestném místě a my můžeme počítat s dalšími kroky, díky kterým se zakonzervuje. Věřím, že se stane dominantou areálu. Unikátní Karfíkův rukopis je na Baťově dobře patrný a skluzavka bude jeho součástí. Byla zde pro potěšení několika generací a jejím přemístěním ji uchováme jako vzpomínku i pro ty další,“uvedla starostka města Otrokovice Hana Večerková.

Těžkotonážní jeřáb na místě nebyl jen kvůli skluzavce. „Přemístili jsme také prefabrikované betonové objekty pro bazénové technologie, jako jsou například filtrace, rozvody vody, tlaková čerpadla, elektroinstalace a jiné. S ohledem na aktuální počasí pracujeme na vazbě výztuže tělesa brouzdaliště. Dalším krokem budou betonáže,“ doplnil vedoucí investičního oddělení Městského úřadu Otrokovice Jiří Andrlík. Jako poslední budou instalovány vodní prvky, které budou dělat radost především dětem. Vodní dělo nebo delfín s pohonem na ruční pumpu zaujme nejmenší. Dvě široké skluzavky budou sloužit všem generacím.

Práce postupují podle plánu, a tak by mělo být hotovo začátkem měsíce května. Poté bude spuštěn zkušební provoz.