Nejnovější zprávy: Kradl v potravinách. I s košíkem se schoval pod postel Technické služby vyráží do ulic Zlína v elektromobilech

Aktuálně

Hradiště hlásí výsadbu sedmi desítek nových stromů

Město Uherské Hradiště zahájilo výsadbu stromů na katastrálních územích Sady a Mařatice. Celkem se bude jednat o 74 stromů.


Autor: Město Uherské Hradiště

Radnice chce v každé z těchto částí města vysadit po 37 listnatých stromech. Bude se jednat především o domácí druhy listnatých dřevin včetně ovocných. Půjde například o javory, lípy, třešně, mandloně, jabloně a slivoně, v menší míře pak dřeviny, které nejsou domácího původu, ale dobře snáší podmínky městského prostředí, například jerlíny a jírovce.

„V Mařaticích probíhá výsadba na ulici 1. máje ve svahu naproti ulice Kordon. Na katastru Sadů pak bude akce zahájena ve středu dne 30. listopadu v 10 hodin výsadbou třešňové aleje podél chodníčku k Výšině sv. Metoděje ze směru z ulice Nad Žlebem,“ přiblížil místostarosta města Čestmír Bouda.

Protože nakládání s městskou zelení je často v hledáčku veřejnosti, může být sázení nových stromů pro obyvatele města zajímavou událostí. „Na obě akce se zájemci z řad občanů samozřejmě mohou přijít podívat,“ potvrdil místostarosta.

Výsadba vhodných druhů listnatých stromů na veřejně přístupných místech je předmětem podpory v rámci Národního programu Životní prostředí, která je zaměřena na zlepšení životního prostředí v obcích a jejich okolí prostřednictvím podpory individuálních projektů a zapojení veřejnosti. Celkové náklady akce činí 488 tisíc korun (bez DPH), z dotace budou hrazeny jak stromy, tak veškerý pomocný výsadbový materiál. Městem tedy bude financována pouze práce odborných firem, které budou výsadbu realizovat tj. asi 27 % celkových nákladů.