Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Policie & Hasiči

​Hasiči si cvičně vyběhli Baťův mrakodrap

Šest členů Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje si ve středu 16. června cvičně vyběhlo 16 pater Baťova mrakodrapu.


Autor: Zlínský kraj

Profesionální hasiči mají fyzické aktivity v popisu práce. Na soutěž TFA si troufnou jen ti nejtvrdší z nich.

„Téměř 400 schodů mrakodrapu jsme vyběhli a seběhli několikrát, ani jsem to nepočítal. Češi jsou v soutěži TFA dlouhodobě mezi špičkou. Když někam jedeme na soutěž, vždy přivezeme medaili. Ani teď, když se soutěže kvůli covidu ruší a přesouvají, nemůžeme polevit v tréninku.

Proto taky dneska s kolegy trénujeme výběh na nejvyšší budovu v kraji,“ řekl Jan Haderka, profesionální hasič u Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje a člen české národní reprezentace TFA.

Toughest Firefighter Alive je silový víceboj, který simuluje práci hasičů v plné výstroji. Hasič je ustrojen do kompletního zásahového obleku včetně obuvi, rukavic, přilby a dýchacího přístroje.

„Je to tvrdý sport, do kterého se mladí teď moc nehrnou. Za nové členy týmu bychom byli rádi,“ doplnil Jan Haderka.

Více informací o Hasičském záchranném sboru Zlínského kraje najdete na https://www.hzscr.cz/hzs-zlinskeho-kraje.aspx

Téměř 400 schodů při tréninku opakovaně zdolali Jan Haderka, Josef Vlk, Petr Sladký, Martin Hruška, Martin Januš a Josef Frýdl.