Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Aktuálně

Grafici a designéři zavalili Rožnov pod Radhoštěm přihláškami do soutěže na nové logo

Až nečekaně velký byl zájem grafiků, designérů a kreativců o soutěž na nový vizuální styl města Rožnov pod Radhoštěm. Do soutěže, která byla vyhlášena na konci prosince minulého roku, se do prvního březnového dne, kdy byl termín pro odevzdání návrhů pro 1. kolo, přihlásilo rovných 100 uchazečů! Nyní musí město provést formální přejímku, kontrolu materiálů a dat ve všech došlých obálkách. Následovat bude schůzka výběrové komise a úkol vybrat maximálně osm účastníků, kteří postoupí do finálního druhého kola.


Autor: Facebook/Rožnov pod Radhoštěm- město

Mimořádný zájem o soutěž, která byla vyhlášena na sklonku minulého roku, byl pro město velmi překvapivý. „Čekali jsme, že v této zvláštní době si grafici a kreativci najdou čas a zkusí štěstí. Ale že budeme mít přes stovku přihlášených, to nečekal asi nikdo,“ sdělil vedoucí oddělení kultury a cestovního ruchu MěÚ Rožnov pod Radhoštěm Martin Beníček, který je zároveň i tajemníkem soutěže. Podle jeho slov si grafici dávali se zasláním hodně načas. „Celé dvě měsíce jsme měli pár obálek, ale jak už to tak bývá, vše se spustilo v posledním týdnu, kdy nás zaplavily desítky obálek s návrhy. Konečné číslo nakonec je 100 soutěžních návrhů. Většina je tuzemských, ale zaregistroval jsem tam i několik slovenských soutěžících,“ doplnil Martin Beníček.

Asi největší „kuriozitou“ prvního kola přihlášek byl účastník z velké dálky, který dovezl obálku osobně automobilem. „Z Prahy přivezl obálku, odevzdal ji, poprosil děvčata na podatelně o ohřátí obědu a po jeho snězení sedl do auta a vyrazil zpátky,“ uvedl Martin Beníček.

Po ukončení příjmu přihlášek pro první kolo nadchází další fáze. „Nyní musíme s kolegyní právničkou města provést formální kontrolu podkladů ve všech došlých obálkách. Následovat bude oficiální vyhodnocení soutěže a těžký úkol vybrat maximálně osm účastníků, kteří postoupí do druhého kola,“ naznačil Martin Beníček. V porotě jsou za vedení města místostarostka Kristýna Kosová, místostarosta Jan Melcher a také tři externisté a uznávaní odborníci: MgA. Věra Marešová, předsedkyně poroty, grafická designérka a tvůrkyně vizuálního stylu města Brna, MgA. Ondřej Zámiš, grafický designér, VŠ pedagog a tvůrce vizuálního stylu města Liberce a MgA. Lumír Kajnar, grafický designer, brand architekt a idea maker.