Nejnovější zprávy: Robert Goláň svými snímky promlouvá s lidmi na okraji Studenti mapují vizuální smog v ulicích Valašského Meziříčí

Sport

​Frekventanti Atletické akademie Zlínského kraje letos nasbírali dvě desítky medailí

Celkem 48 atletů a atletek podporuje nově vzniklá Atletická akademie Zlínského kraje. Spolupráce krajských atletických klubů a oddílů, profesionalizace přípravy talentované mládeže, vhodné skloubení sportu a vzdělávání – to jsou nosné pilíře projektu.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

Atletická akademie je nový projekt, na kterém v letošním roce začaly spolupracovat atletické kluby a oddíly Zlínského kraje s jasným cílem, kterým je profesionalizace přípravy talentované mládeže a vhodné skloubení sportu a vzdělávání. Činnost Atletické akademie je významným způsobem financována z rozpočtu Zlínského kraje a v letošním roce do ní bylo zařazeno celkem 48 atletů a atletek.

„Atletická akademie zajistí podmínky pro zlepšení sportovních výsledků a zázemí mladých závodníků. Chceme dopřát nadějným atletům vhodné podmínky k rozvoji jejich talentu,“ sdělil krajský radní Jiří Jaroš, zodpovědný za mládež a sport.

Atleti, finančně přímo podpoření Atletickou akademií, uspěli napříč kategoriemi jak v rámci Mistrovství ČR, tak i na mezinárodním poli. Hned pětice dorostenců a dorostenek se zúčastnila Mezistátního utkání, kde na medailové pozice dosáhli Jan Svozil (vrh koulí a hod diskem), Jana Polášková (skok daleký a trojskok), jen těsně pod stupni vítězů sbírali cenné body pro český reprezentační tým Lucie Golasovská (skok o tyči), Adéla Müllerová (hod oštěpem) a Petr Sedlář (trojskok).

Atletická akademie měla své zástupce dokonce i na evropských a světových soutěžích. Blanka Tomášková reprezentovala ve vrhu koulí na Mistrovství Evropy do 23 let v Tallinu, sprinterka Karolína Mitanová a běžec Tomáš Habarta pak na Mistrovství Evropy i Mistrovství světa juniorských kategorií.

„Šest medailí z Mistrovství České republiky do 22 let, tři z Českých akademických her a dokonce 12 medailí z republikového šampionátu dorosteneckých a juniorských kategorií dokazuje, že ve Zlínském kraji roste celá řada úžasných sportovců, kteří to díky své píli a také podpoře Atletické akademie můžou dotáhnout hodně daleko,“ doplnil Jiří Jaroš.