Nejnovější zprávy: ​Nový most do Průmyslové zóny Příluky se otevře a změní dopravní režim v lokalitě a okolí ​Benefiční baňka pro porodnici: tisícovka modrých a růžových kočárků našla majitele

Policie & Hasiči

Důchodce stříkal sprejem na bilboardy symbol ruské invaze

Sprejera v důchodovém věku chytil při práci ve svém volném čase zlínský kriminalista. Senior stříkal sprejem na předvolební bilboardy ve Zlíně symboly ruské invaze na Ukrajinu - velké písmeno Z. Za poškozování cizí věci mu hrozí vězení.


Autor: Policie ČR

Místo nákupů s rodinou pronásledoval kriminalista v sobotu odpoledne sprejera, kterého uviděl přímo při tom, když vytvářel červeným sprejem vyobrazení písmene „Z“ na předvolební billboardy u nákupního střediska na okraji Zlína. Sprejera v důchodovém věku doběhl a přivolal hlídku policistů, kteří ho zadrželi.

Kriminalista jel společně s rodinou do Zlína, když si všiml, že u hlavní silnice stojí muž, který sprejem maluje písmeno „Z“ na předvolební billboard. Jakmile mu to situace v silničním provozu dovolila, zastavil vozidlo a běžel zpět asi 500 metrů, aby muži zabránil v ničení majetku. Zdálky uviděl, že muž od billboardů odchází a sprej schovává za kamennou zídku u cesty. Když k němu doběhl, představil se jako policista a vyzval sprejera, aby se zastavil. Mezitím zavolal na linku tísňového volání policie pro posily.

Muž se odmítl zastavit a policistovi řekl, že jde pouze na nákup do blízkého nákupního střediska. Policista mu vysvětlil, že viděl, jak sprejem ničil billboardy, i jak sprej schoval za zídku. Muž si ale stále trval na svém, svou vinu odmítal a pokračoval v chůzi. Nakonec na výzvu kriminalisty zastavil a počkal s ním do příjezdu kolegů z prvosledové hlídky. Poškodil celkem 6 billboardů písmeny o velikosti 90 x 90 cm.

Případ prověřují zlínští kriminalisté. Šestašedesátiletému, dosud netrestanému muži ze Zlína nyní za poškození cizí věci hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Trestně právní kvalifikace se ještě může změnit.