Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Aktuálně

Dobrovolní hasiči z Otrokovic odstraňovali nánosy z Moravy

​Členové jednotky sboru dobrovolných hasičů (JSDH) Otrokovice odstraňovali nánosy a torza stromů zaklíněná v ledolamech, které chrání nosné pilíře lávky přes řeku Moravu.


Autor: Město Otrokovice

Dobrovolní hasiči dostali úkol od vlastníka lávky, kterým je město Otrokovice. Radnice musí poravidelně zajistit průchodnost plavební dráhy, která pod lávkou vede.

Nánosy zaklíněné na ledolamech lávky totiž hrozily vytvořením rozsáhlé překážky plavby a zatěžovaly ochranné pilíře. Technické služby města členy JSDH na tuto práci letos povolali už po druhé. Na jaře po povodni komplikovanou situaci pomohli vyřešit společně s hasiči ze záchranného sboru správy železnic Přerov, kteří měli k dispozici těžkou techniku.

Odklízení nánosů se uskutečnilo v sobotu 18. září dopoledne. Zásahu se účastnili dobrovolní hasiči se zkušenostmi z jarního zásahu pod vedením člena jednotky profesionálního potápěče. Vyřezávali a postupně vytahovali zaklíněné kmeny a kusy dřeva. Při práci ve vodě využili i novou výstroj, kterou město letos pro vybavení jednotky pořídilo.

„Dobrovolní hasiči znovu prokázali svoji připravenost řešit svízelné situace a prokazovat městu i obyvatelům jen těžko docenitelné služby. Za to jim patří náš respekt a dík,“ poděkovala starostka města Hana Večerková.