Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Aktuálně

​Dispečink krajské záchranky má vysokou marodku. Za nemocné zaskakují vojáci

Téměř pětinu operátorů Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje (ZZS ZK) je ve stavu nemocných. Ředitel ZZS ZK Josef Valenta proto požádal o pomoc Armádu ČR.


Autor: ZZS ZK

„Vojáci nám vyšli ochotně vstříc, za což jim velmi děkuji. Pomáhat nám budou minimálně v příštích třech týdnech," řekl Josef Valenta.

Podle Jana Vandíka z tiskového odboru Zlínského kraje je jeden z povolaných vojáků bývalým zaměstnancem „záchranky" a na operačním středisku již pracoval. „Jeho předností je i to, že bydlí v dojezdové vzdálenosti. Pro jeho kolegu z armády bude nynější působení v ZZS ZK první zkušeností. Protože nebydlí v regionu, dostal k dispozici ubytování přímo na zlínské základně,“ doplnil informace Vandík.

Operační středisko má 22 kmenových zaměstnanců. Průměrně přijímá během každého dne 350 hovorů. Operátoři následně určují další postup včetně vysílání sanitek či vrtulníků k pacientům. Kvůli vysoké nemocnosti těchto pracovníků požádala ZZS ZK o pomoc Armádu ČR už ke konci loňského roku. Také tehdy dostala k dispozici dva operátory, oba s předchozími zkušenostmi s tímto pracovním zařazením.