Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Aktuálně

Centrum Malenovic čeká uzavírka kvůli opravám vodovodu

Obyvatelé Zlína musí počítat s dopravní uzavírkou v centrání části Malenovic. Důvodem je rekonstrukce vodovodního přivaděče na Jarolímkovo náměstí a jeho okolí. Uzavírka potrvá do konce srpna.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

Jako první bude kvůli rekonstrukci vodovodního přivaděče uzavřeno Jarolímkovo náměstí a spojnice mezi ulicí J. Staši a Jarolímkovým náměstím, a to pro auta i pro chodce. Ti nebudou moci využívat ani chodník vedoucí z Jarolímkova náměstí k pivovaru. „Pěším budou sloužit sousední chodníky, takže uzavírka se jich dotkne jen minimálně,“ podotkla referentka koordinace staveb Odboru dopravy Magistrátu města Zlína Ivana Hurtová.

Auta a autobusy budou muset využít objízdnou trasu, která povede po ulici J. Staši, Sokolovské, Bedřicha Smetany a Zabrání.

Díky tomu, že rekonstrukce vodovodního přivaděče bude provedena speciální bezvýkopovou technologií, bude povrch narušen jen na několika málo místech. V žádném případě nerozkopeme celou lokalitu,“ uvedl Josef Fedor, který je odpovědný za stavbu.

Další komplikace kvůli Barumce

Původně se měla oprava dotknout také ulice Světlov, plány se ale změnily kvůli Barum Czech Rally Zlín, která se pojede v době od 26. do 29. srpna. „Jedna z rychlostních zkoušek se jede i v ulici Světlov. Raději jsme proto tuto etapu odložili až na září,“ vysvětlil Josef Fedor, který je odpovědný za stavbu.

Rychlostní zkouška povede ulicí Světlov v pátek 26. srpna a v úseku bude platit uzavírka v době od 6.00 do 14.00 hodin.