Nejnovější zprávy: Zlínská realita. Lidé v nouzi kradou potraviny Pacienti oddělení následné péče využívají nové automaty pro přípravu nápojů

Aktuálně

Brownfield v centru Valašských Klobouk se mění před očima

Rekonstrukce Domu na rohu ze zchátralého brownfieldu na podnikatelské centrum běží na plné obrátky. Zájemci o pronájem lukrativních prostor se už nyní mohou hlásit na radnici. Hotovo má být letos v říjnu.


Autor: Město Valašské Klobouky

Stavba radikálně obměnila svou tvář díky novému zateplení a fasádě a podobně se mění také v interiérech. Pracuje se na instalacích, podlahách i omítkách a rýsují se jednotlivé prostory pro zasídlení firem. I proto také město Valašské Klobouky zveřejňuje záměr pronájmu nebytových prostor, který se aktuálně týká 1. nadzemního podlaží. Zájemci se mohou hlásit na odboru majetku a krizového řízení do 1. srpna.

„Zájemci o pronájem nebytových prostor v Domě na rohu musí vykonávat ekonomickou činnost podle určité klasifikace, která vyhoví podmínkám dotace Ministerstva průmyslu a obchodu. Minimální nájemné pro tyto prostory stanovuje znalecký posudek. V tuto chvíli zveřejňujeme záměr pronájmu pro 1. nadzemní podlaží, další fáze budou následovat,“ uvedla Eliška Olšáková, starostka města Valašské Klobouky.

V Domě na rohu doposud proběhlo zateplení, jsou hotové rozvody elektroinstalace a zdravotechniky a dokončuje se ústřední vytápění a vzduchotechnika. V prvním patře se provádějí vnitřní omítky a ve vyšších patrech se pokračuje na sádrokartonářských pracích a vnitřní výmalbě. Naváže zateplení podlah včetně potěrů, obklady a kompletace zařizovacích předmětů. Objekt bude také zabezpečen proti vlhkosti a dojde k úpravě vodovodní a kanalizační přípojky. Hotovo by mělo být v říjnu.