Nejnovější zprávy: Do lázní se po dvou letech vrací Festival Janáček a Luhačovice Dobrovolníci uklidili Valašské Meziříčí. Nasbírali 1,5 tuny odpadu

Aktuálně

Armáda plánuje v okolí Valašských Klobouk vojenský výcvik s účastí vzdušných sil

Od čtvrtku 26. května do soboty 28. května bude v okolí Valašských Klobouk probíhat vojenský výcvik předsunutých leteckých návodčí v součinnosti s letectvem.

Ilustrační foto
Autor: Armáda ČR

Při intenzivním výcviku s účastí vzdušných sil se v přilehlých oblastech očekává zvýšená hladina hluku. V sobotu 28. května bude rovněž zajištěna podpora pietního aktu ve Smolině k 80. výročí atentátu na Reinharda Heydricha a k uctění památky rodáka plk. Josefa Valčíka.

Vzhledem k plnění některých specifických úkolů Armády ČR, ke kterým patří i nácviky navádění útoku letectva na pozemní cíle, bude nad Valašskými Klobouky a přilehlými obcemi ve výše uvedených dnech vyhlášena zóna, v níž budou minimální výšky letu nad terénem v souladu s předpisy sníženy tak, aby odpovídaly splnění těchto úkolů.

Základním úkolem Armády ČR je připravovat se k obraně České republiky a bránit ji proti vnějšímu napadení. Ozbrojené síly plní též úkoly, které vyplývají z mezinárodních smluvních závazků ČR o společné obraně proti napadení.