Nejnovější zprávy: "Tohle dělal ne tesař, ale Mistr tesař," říká o práci starých mistrů Martin Šrámek Strážníci vyvedli z koupaliště Bajda neukázněné návštěvníky

Policie & Hasiči

Zloděj si objednával zboží přes zásilkovnu a vykrádal boxy

Recidivista ze Zlínska si objednával věci přes zásilkové služby. Za zboží nezaplatil a boxy jednoduše vypáčil. Hrozí mu za to až dva roky za mřížemi.


Autor: Policie ČR

Kriminalisté podali státnímu zástupci návrh na podání obžaloby proti obviněnému osmadvacetiletému recidivistovi z obce na Zlínsku, protože se v květnu a červenci loňského roku vloupal do několika úložných boxů zásilkové služby a odcizil z nich různé zboží. Za krádež a poškození cizí věci mu tak hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Muž si prostřednictvím zásilkové služby objednal na dobírku oblečení a boty na motocykl, desítky erotických pomůcek a náhradní díly na osobní vozidlo. Jako příjemce jednotlivých zásilek uvedl svoje známé a jako kontakt uvedl svoje telefonní číslo. Jakmile zásilky dorazily do příslušných úložných boxů v obcích na Zlínsku, několik jich vypáčil, a zásilky si vyzvedl bez zaplacení. Škoda, kterou způsobil odcizením objednaného zboží, činí 37 tisíc korun, škoda, kterou způsobil poškozením jednotlivých schránek, je vyčíslena na 51 tisíc korun.

Recidivista, který má v rejstříku trestů čtyři záznamy zejména za řízení vozidla pod vlivem návykové látky, svou vinu popřel.