Nejnovější zprávy: VODNICE Baťovka bude mít do dvou let novou porodnici. Stavba přijde na více jak 1,5 miliardy korun

Policie & Hasiči

Žena ze seznamky připravila muže o 345 tisíc. Radila mu s kryptoměnami

Zlínští kriminalisté prověřují další podvod, při němž přišel podvedený čtyřiatřicetiletý muž ze Zlínska o celkem 345 tisíc korun, které podle pokynů neznámé ženy investoval do kryptoměny.


Autor: Policie ČR

Počátkem předchozího měsíce se muž prostřednictvím seznamovací aplikace seznámil se ženou, cizinkou, která mu tvrdila, že žije v Berlíně, ale v létě přijede na dovolenou do České republiky. Po čase si začali psát přes WhatsApp, muž komunikoval za pomoci překladače. Žena mu tvrdila, že obchoduje s kryptoměnou a ať to zkusí také. S její pomocí si založil účet, kam vložil kopii občanského průkazu a vyplnil další osobní údaje. Poté už postupně „investoval“, vždy podle pokynů ženy.

Asi po týdnu ho upozornili pracovníci banky, z níž posílal peníze, že se stal pravděpodobně obětí podvodu a zablokovali mu účet. Muž tedy přišel do banky, tam potvrdil, že peníze posílal vždy sám a dobrovolně a účet si nechal odblokovat. Investoval postupně dál.

Jakmile chtěl peníze vybrat, přišlo mu upozornění o tom, že má zaplatit další poplatky a daně a teprve tehdy si uvědomil, že byl neznámou ženou pravděpodobně podveden. Podal proto trestní oznámení.