Nejnovější zprávy: Kam vyrazit v úmorném vedru? Přehrada nebo koupaliště v Pozlovicích to jistí ​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Policie & Hasiči

Výbuch pálenice odhalil černý sklad zbraní a munice

Velké překvapení čekalo policisty při prohledávání místa, kde vybuchla pálenice. Dvaašedesátiletý majitel v jedné obci na Zlínsku skladoval ve sklepě kromě kanystrů s alkoholem také velké množství funkčních zbraní a munice.


Autor: Policie ČR

Komisař kriminální policie ze Zlína obvinil dvaašedesátiletého muže z obce na Zlínsku ze spáchání trestného činu nedovolené ozbrojování, protože si bez povolení a bez zbrojního průkazu opatřil větší množství výbušnin, zbraň hromadně účinnou, značné množství střeliva a na jiné, znehodnocené zbrani, provedl konstrukční změny a tím ji uvedl do střelbyschopného stavu. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí obviněnému trest odnětí svobody na šest měsíců až pět let.

Na celý případ upozornil výbuch v květnu v loňském roce v přístavku rodinného domu, který iniciovaly výpary z nedovolené pálenice. Při výbuchu se nikomu nic nestalo, muži se podařilo z domu dostat včas.

Při ohledání místa činu našli policisté kromě mnoha kanystrů alkoholu také velké množství zbraní, střeliva a výbušnin, zejména dlouhé palné zbraně, munici a další pyrotechnické prostředky. Muže, který v přístavku rodinného domu bydlel, zadrželi a převezli do policejní cely. Zbraně a výbušniny, které na místě objevili, umístili do skladu zbraní a střeliva. Více než 500 litrů alkoholu a příslušenství k jeho výrobě si převzali pracovníci celní správy.

V případu bylo nutné zhotovit několik odborných vyjádření, které by vyjasnily původ zbraní a munice, jejich množství a nebezpečnost. Na základě odborných vyjádření z kriminalistického ústavu, pyrotechnické služby a Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva, kriminalisté zjistili skutečnosti, na základě kterých muže obvinili z výše uvedeného trestného činu.