Nejnovější zprávy: Nemocnice v Uherském Hradiští slaví sto let Dva střety s nepozornými dětmi ve Zlíně

​Vítězem 7. ročníku Kovářské pětky se stal Filip Vabroušek

V sobotu 13. listopadu 2021 se v továrním areálu bývalých Baťových závodů uskutečnil po roční pauze již sedmý ročník unikátního závodu „Kovářská pětka“. V hlavním závodě na pět kilometrů pořádaném již tradičně Kovárnou VIVA zvítězil Filip Vabroušek. Akce se konala jako součást seriálu Běhů Zlín.

Autor: Kateřina Martykánová

Kovářské pětce letos přálo počasí a i přes chladné počasí se na start jednotlivých závodů postavilo 182 malých a velkých běžců. Hlavní závod odstartoval krátce po půl desáté u 72. budovy. Závodníci vyrazili na pětikilometrovou trať společně s juniorskými běžci, pro něž byl připravený kratší okruh o délce 1900 metrů. V závodním poli nechyběl ani syn známého zlínského triatleta Petra Vabrouška, Filip. Ten zdolal trať Kovářské pětky nejrychlejším časem 16:36.

Na druhém místě se umístil Matěj Beníček (16:54) a třetí pak doběhl Jan Kábela (17:22). Mezi ženami se nejlépe (stejně jako v minulých letech) dařilo Janě Žaludkové, která doběhla do cíle s časem 20:31. Druhou nejrychlejší ženou byla Eva Kučerová (20:49), třetí potom byla Jarmila Hastíková (21:02).

„Jsme potěšení zájmem účastníků akce, kteří si i po loňské pauze našli cestu na start našeho závodu,“ uvedl za organizující Kovárnu VIVA Zbyněk Rozsypal a dodal: „Do cíle pětikilometrové trati doběhlo 150 závodníků, z toho zkrácenou trasu 1900 metrů dokončilo 15 juniorských běžců.“

Ještě před hlavním závodem odstartovaly i dětské závody pro menší běžce. Těch se zúčastnilo celkem 32 dětí, které bojovaly na tratích o délce 180 a 360 m.