Nejnovější zprávy: Nešťastnice chtěla zainvestovat do kryptoměny. Přišla o milion korun Jarní potravinová sbírka Nadace AGEL zasytí potřebné ve Valašském Meziříčí

Sport

Veslaři z Otrokovic na 108. Primátorkách třikrát zlatí

Nejslavnější český veslařský závod „Primátorky“ se otrokovickým veslařům povedl na výbornou. Legendární veslařský souboj na Vltavě se odehrál o víkendu 18. - 19. září. Informovala o tom Markéta Solařová z veslařského oddílu v Otrokovicích.


Autor: Oddíl veslování Otrokovice

Závody začaly už v pátek osmou akademiků. Za Karlovu univerzitu startovala z Otrokovic Valentýna Solařová a získala první zlato.

Do nedělních finálových jízd jako první nastoupila otrokovická dorostenka Kateřina Rulfová. Ta s olomouckými veslařkami obhajovala loňské vítězství. Svou roli favoritek splnily a s přehledem si dojely pro vítězství.

Otrokovičtí junioři Matyáš Súkup, Marek Neulinger a Jiří Sukup společně s Olomoucí ve velmi těsném souboji vybojovali skvělé 3. místo, kdy porazili spoustu reprezentačních závodníků.

Posledním finále s účastí Otrokovic bylo finále osem žen, kde startovala Valentýna Solařová za SK Hamr a jasně vyhrála třetí zlato pro Otrokovice.

"Všechny výsledky jsou o to cennější, že oddíl nevlastní závodní osmu, na které by mohli veslaři trénovat a reprezentovat město," uvedla za oddíl otrokovických veslařů Markéta Solařová.